Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Apokalipsa Z. Gniew sprawiedliwych” już 15 stycznia w księgarniach

„Apokalipsa Z. Gniew sprawiedliwych” już 15 stycznia w księgarniach

(fot. materiały prasowe)„Apokalipsa Z. Mroczne dni” to druga część trylogii Manela Loureiro, w której opisuje on historię morderczej walki o przetrwanie w świecie opanowanym przez nieumarłych.

Apokalipsa już się dokonała, cywilizacja przestała istnieć. Garstce ludzi, która ocalała, pozostaje tylko jeden cel: przeżyć. Zmagając się z hordą żywych trupów, łatwo jednak zapomnieć, że wciąż jest się człowiekiem.

Znany z poprzedniej części bohater, hiszpański prawnik, oraz jego przyjaciele: Wiktor Pritczenko, Lucja i zakonnica Cecylia, uciekają przed nieumarłymi na Wyspy Kanaryjskie, spodziewając się znaleźć tam bezpieczne schronienie i szansę na nowe życie. Trafiają jednak do świata, który jest im równie nieprzychylny jak ten, który dopiero co pozostawili za sobą. Wyspy Kanaryjskie pogrążone są w wojnie domowej, ludność głoduje, a zasoby materialne kończą się w zastraszającym tempie. Okazuje się, że ludzie sami dla siebie stanowią największe zagrożenie. Potrafią zwalczać się skuteczniej, niż robią to nieumarli. Świat zmierza ku upadkowi, czy znajdzie się sposób, aby temu zapobiec?

Główny bohater decyduje się na samobójczą misję – powrót do postapokaliptycznego Madrytu. Celem jest zdobycie lekarstw zgromadzonych w szpitalnych magazynach. Odwaga graniczy z szaleństwem, jednak w rozpadającej się rzeczywistości, w której nie istnieją już żadne reguły, ludzie są pozbawieni wyboru – przetrwanie jest możliwe tylko za cenę najwyższego ryzyka.

Autor buduje nastrój grozy: niebezpieczni są nieumarli, inni ludzie, a przede wszystkim to, co czai się w zakamarkach umysłu i sprawia, że rzeczy dotąd postrzegane jako najgorsze zło, stają się oczywistym wyborem.

Manel Loureiro po raz kolejny uwidacznia wymiar uniwersalny apokalipsy – pokazuje jak w jednej chwili budowany przez wieki system wartości upada, a ludzie stają się swoimi najgorszymi wrogami. Człowieczeństwo zostaje wystawione na próbę – czy cywilizacja ma jeszcze szanse na przetrwanie?

Manel Loureiro (ur. w Pontevedra, Galicia, Hiszpania, 1975 r.) jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie w Santiago de Compostela. Studia łączył z pracą dla telewizji. Początkowo występował jako prezenter paru programów, a następnie zajął się pisaniem scenariuszy. Praca scenarzysty pozwoliła mu odkryć siebie jako pisarza. Jego pierwsza powieść, „Apokalipsa Z.Początek końca”, odniosła niemal natychmiastowy sukces i stała się fenomenem internetu, zdobywając setki tysięcy czytelników na całym świecie. W „Apokalipsie Z. Mroczne dni” sami bohaterowie walczą o przeżycie w świecie opanowanym przez Nieumarłych. Drugi tom trylogii utwierdza pozycję Manela Loureiro jako pierwszego hiszpańskiego autora powieści grozy o zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 175 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony