Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Spowiedź w samochodzie już możliwa

Spowiedź w samochodzie już możliwa

Koszalińska fundacja SMS z Nieba udostępniła wszystkim czującym nagłą potrzebę spowiedzi mobilny konfesjonał.

Jeśli nie zdążyłeś wyspowiadać się w kościele lub czujesz, że musisz to zrobić natychmiast, masz teraz taką możliwość. Mobilny konfesjonał znajduje się w 17-letnim bordowym mercedesie. We wnętrzu samochodu ulokowany jest drewniany konfesjonał z miejscem dla spowiednika i dla osoby chcącej się wyspowiadać.

Ksiądz Rafał Jarosiewicz, jako jeden z pomysłodawców samochodowego konfesjonału tak motywuje niecodzienne przedsięwzięcie: – Często prowadząc ze Szkołą Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej otwarte ewangelizacje na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast czy też podczas koncertów, brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu. Ustawienie busa z zamontowanym tam konfesjonałem, wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy.

Według księdza Jaroszewicza w pierwszej kolejności mobilny konfesjonał będzie służył ewangelizacji podczas Ogólnopolskiej Inicjatywy Przystań z Jezusem w Kołobrzegu. Pomimo, że bus należy do koszalińskiej fundacji, to swoim zasięgiem będzie obejmował cały kraj. Istnieje również możliwość wypożyczenia niecodziennego konfesjonału na wszelkiego rodzaju inicjatywy ewangelizacyjne – zarówno w Polsce jak i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 × = dwadzieścia pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony