Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Bruno Pelletier w Polsce

Bruno Pelletier w Polsce

(fot. materiały prasowe)Ma na swoim koncie jedenaście złotych i platynowych albumów. Karierę solową potrafił pogodzić z rolami w licznych, odnoszących sukcesy musicalach, m.in. w Notre-Dame de Paris, w którym dzielił scenę z innym wybitnym kanadyjskim artystą – Garou.

Jego pasja do muzyki, zamiłowanie do występowania przed publicznością oraz stałe poszerzanie horyzontów sprawiły, że stał się wszechstronnym artystą. Od ponad 25 lat nawet na chwilę nie zwalnia tempa, dzięki czemu jest jednym z najbardziej wpływowych i najwybitniejszych francuskojęzycznych wokalistów na świecie. Już 10 kwietnia 2014 Bruno Pelletier zaśpiewa na jedynym koncercie w Polsce swoje największe przeboje w warszawskiej Sali Kongresowej!

Bruno Pelletier urodził się w 1962 na przedmieściach miasta Québec w Kanadzie. Swój związek z muzyką rozpoczął od występowania jako wokalista w rockowych grupach Amanite oraz Sneak Preview, w których nauczył się podstaw show- businessu.  W 1992 roku otrzymał propozycję wystąpienia w przeglądzie muzycznym Les fous du rock’n’roll oraz quebeckiej wersji rockowej opery Plamondona i Bergera – La legende de Jimmy. Mimo, że spektakl ten nie odniósł wielkiego sukcesu – talent i sceniczna prezencja młodego wokalisty zostały dostrzeżone. Już rok później Planondon zaproponował Bruno rolę Johnny’ego Rockforta w paryskiej operze Starmania. W ciągu dwóch lat Pelletier wcielił się w postać Rockforta ponad czterysta razy, a w wolnych chwilach pracował nad swoim drugim albumem, wydanym w 1995 roku Défaire l’amour. Prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił w 1997 roku, kiedy to zagrał przestępcę w serialu Omenta II oraz wydał album Miserere. Krążek w oka mgnieniu wspiął się na szczyty list przebojów, a artyście przyniósł wielki rozgłos. Sukces artysty przypieczętowały nagrody Gali ADISQ – Félix dla Albumu Roku (w kategoriach Album Pop, Rock oraz Najlepiej Sprzedającego Się Albumu), Artysty Roku oraz Koncertu Roku.

W latach 1998-1999 Bruno Pelletier poświęcił się roli poety Gringoire w jednym z najsławniejszych musicali świata Notre-Dame de Paris. Fenomenalne wykonanie utworu Le temps des cathédrales przyniosło mu wielką popularność, nie tylko we francuskojęzycznych krajach. Kolejną znaczącą rolą musicalową była dla Bruno Pelleter postać księcia ciemności w spektaklu Dracula – Entre l’amour et mort. Przy tej produkcji artysta wykazał się również jako dyrektor artystyczny oraz współproducent. Premiera spektaklu odbyła się 31 stycznia 2006 roku w Montrealu, następnie wystawiany był on w Lyonie, w obu miastach odnosząc wielki sukces. W 2009 roku Bruno Pelletier wydał album Microphonium, którego pojawienie się na rynku zbiegło się z rocznicą 25-lecia jego pracy artystycznej. W 2011 roku można było ponownie podziwiać talent Bruno w operze Les filles de Caleb, w której wcielił się w rolę Napoleona. Rok później po raz pierwszy wystąpił ze swoim bożonarodzeniowym repertuarem w Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie, w towarzystwie orkiestr symfonicznych. A już 10 kwietnia w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × = 30

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 192 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony