Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Szukasz pracy? Pilnuj swoich danych osobowych

Szukasz pracy? Pilnuj swoich danych osobowych

(fot. damiko.pl)Oszuści zamieszczają fikcyjne oferty pracy, potencjalnych pracowników proszą o zeskanowanie dowodu osobistego i przesłanie go e-mailem. Następnie umawiają się na spotkanie i na tym kontakt się urywa.

Coraz więcej wyłudzeń za pośrednictwem portali internetowych związanych z pracą obserwują warszawscy funkcjonariusze. Na policję zgłaszają się kolejne osoby, które padły ofiarą przestępstwa.

Mechanizm działania oszustów jest bardzo prosty. Zamieszczają ogłoszenie na łamach strony internetowej, np. o poszukiwaniu sprzedawcy sklepowego. Gdy potencjalny pracownik wyrazi zainteresowanie ofertą, zostaje poproszony o przesłanie skanu dowodu osobistego, np. pod pretekstem sprawdzenia osoby pod względem karalności.

Po umówieniu się na spotkanie w konkretnym sklepie rzekomy pracodawca się nie pojawia, natomiast na miejscu okazuje się, że właściciel obiektu w ogóle nie prowadził naboru.

Policjanci apelują o nieujawnianie swoich danych osobowych przez osoby szukające pracy na różnego typu portalach internetowych, gdyż mogą być one później wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 × = czterdzieści

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony