Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Szukasz pracy? Pilnuj swoich danych osobowych

Szukasz pracy? Pilnuj swoich danych osobowych

(fot. damiko.pl)Oszuści zamieszczają fikcyjne oferty pracy, potencjalnych pracowników proszą o zeskanowanie dowodu osobistego i przesłanie go e-mailem. Następnie umawiają się na spotkanie i na tym kontakt się urywa.

Coraz więcej wyłudzeń za pośrednictwem portali internetowych związanych z pracą obserwują warszawscy funkcjonariusze. Na policję zgłaszają się kolejne osoby, które padły ofiarą przestępstwa.

Mechanizm działania oszustów jest bardzo prosty. Zamieszczają ogłoszenie na łamach strony internetowej, np. o poszukiwaniu sprzedawcy sklepowego. Gdy potencjalny pracownik wyrazi zainteresowanie ofertą, zostaje poproszony o przesłanie skanu dowodu osobistego, np. pod pretekstem sprawdzenia osoby pod względem karalności.

Po umówieniu się na spotkanie w konkretnym sklepie rzekomy pracodawca się nie pojawia, natomiast na miejscu okazuje się, że właściciel obiektu w ogóle nie prowadził naboru.

Policjanci apelują o nieujawnianie swoich danych osobowych przez osoby szukające pracy na różnego typu portalach internetowych, gdyż mogą być one później wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × = 30

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony