Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Polka wyróżniona przez królową Elżbietę II

Polka wyróżniona przez królową Elżbietę II

(fot. polishexpress.co.uk)

(fot. polishexpress.co.uk)

Dyrektorka Elżbieta Wanda Piotrowska otrzymała z rąk Elżbiety II tytuł i medal OBE (oficera Orderu Imperium Brytyjskiego).

62-letnia Polka otrzymała medal za zasługi w kształceniu dorosłych. Odznaczenie przyznawane jest dwa razy do roku – z okazji Nowego Roku i urodzin Królowej.

Laureatka nagrody urodziła się w Wielkiej Brytanii w rodzinie polskich uchodźców wojennych. Ukończyła studia socjologiczne na uniwersytecie w Kentu. Pracowała w inspektoracie oświaty – Ofsted. Była również nauczycielką i menedżerką.

W 2008r. została dyrektorką Morley College – uczelni działającej w południowo-wschodnim Londynie i zajmującej się kształceniem dorosłych. Placówka specjalizuje się w naukach społecznych i kierunkach artystycznych, m.in. malarstwie, tańcu, aktorstwie, muzyce. Kształci się na niej ok. 11 tys. dorosłych rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× sześć = 42

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 322 997 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony