Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Polka wyróżniona przez królową Elżbietę II

Polka wyróżniona przez królową Elżbietę II

(fot. polishexpress.co.uk)

(fot. polishexpress.co.uk)

Dyrektorka Elżbieta Wanda Piotrowska otrzymała z rąk Elżbiety II tytuł i medal OBE (oficera Orderu Imperium Brytyjskiego).

62-letnia Polka otrzymała medal za zasługi w kształceniu dorosłych. Odznaczenie przyznawane jest dwa razy do roku – z okazji Nowego Roku i urodzin Królowej.

Laureatka nagrody urodziła się w Wielkiej Brytanii w rodzinie polskich uchodźców wojennych. Ukończyła studia socjologiczne na uniwersytecie w Kentu. Pracowała w inspektoracie oświaty – Ofsted. Była również nauczycielką i menedżerką.

W 2008r. została dyrektorką Morley College – uczelni działającej w południowo-wschodnim Londynie i zajmującej się kształceniem dorosłych. Placówka specjalizuje się w naukach społecznych i kierunkach artystycznych, m.in. malarstwie, tańcu, aktorstwie, muzyce. Kształci się na niej ok. 11 tys. dorosłych rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× pięć = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 176 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony