Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Informatycy z Łodzi sprzedawali podrobioną odzież

Informatycy z Łodzi sprzedawali podrobioną odzież

(fot. dzienniklodzki.pl)Dwaj mężczyźni, oferujący podrobioną odzież, oszukali ponad 180 osób, wyłudzając przy tym 42 tys. zł.

Oskarżeni to informatycy, pracujący dla jednej ze stołecznych firm, w wieku 26 i 34 lata. Młodszy mężczyzna wykorzystywał dane łódzkiej studentki, proponując sprzedaż markowej odzieży sportowej na jednym z portali internetowych. W ogłoszeniu podawał adres jednego z akademików Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania – Osoby, które zamawiały odzież jednej ze szwajcarskich firm, albo nie otrzymywały zamówionego towaru, albo też dostarczano im podrobioną odzież z Chin. Zamienione na niej były podrobione znaki towarowe, co potwierdził powołany w tej sprawie biegły.

Szacuje się, że w okresie od listopada 2009r. do lutego 2010r. mężczyzna oszukał ponad 180 osób. W tym czasie na konto mężczyzny i jego 34-letniego wspólnika wpłynęły ponad 42 tys. zł.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia. Zarzuty postawiono również 48-latkowi z Płocka, który okazał się ich partnerem. Jego zadanie polegało na przyjmowaniu zwrotów od niezadowolonych klientów, niszczenie zwróconych ubrań i zwrot części gotówki nabywcom trefnej odzieży. Wszystko po to, aby nie dopuścić do składania doniesień na policję i prokuraturę przez poszkodowanych. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 5 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony