Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Zmarł Andrzej Turski

Zmarł Andrzej Turski

(fot. natemat.pl)Prezenter TVP odszedł w wieku 70 lat. Na początku grudnia miał zawał. Od lat zmagał się również z cukrzycą i chorobą nowotworową.

Andrzej Turski karierę rozpoczął w 1968r. w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia. W latach osiemdziesiątych pełnił funkcję redaktora naczelnego Polskiego Radia – programów pierwszego i trzeciego. W 1987r. przeszedł do pracy w Telewizji Polskiej. Był jednym z inicjatorów ,,Teleexpressu’’, prowadził program publicystyczny ,,7 dni świat’’, był również współprowadzącym ,,Panoramy’’.

Od 2006 roku zmagał się z nowotworem układu chłonnego, który jednak został wyleczony. W 2012r. stwierdzono u niego cukrzycę. Na początku grudnia b.r. dziennikarz przeszedł zawał serca, był trzykrotnie reanimowany i od tamtego czasu znajdował się w stanie śpiączki farmakologicznej.

Prezenter zmarł 31 grudnia 2013r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 2 = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony