Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Zatrzymano bandę wyłudzającą pieniądze metodą ,,na wnuczka’’

Zatrzymano bandę wyłudzającą pieniądze metodą ,,na wnuczka’’

(fot. wiadomosci.onet.pl)Grupa dziewięciu osób wyłudzała pieniądze od starszych ludzi m.in. w Gdańsku, Gdyni, Puławach i Warszawie.

Przestępcy naciągali swoje ofiary tzw. ,,metodą na wnuczka’’. Dzwonili do wytypowanych seniorów, podawali się za krewnych i prosili o pilną pożyczkę gotówki. Po pozytywnym rozpatrzeniu swojej prośby werbowali osoby, które odbierały pieniądze, prosili o przelew na konto bankowe lub kontaktowali się z ofiarami osobiście.

Jak wskazuje policja grupa działała od lipca tego roku. W sumie udało im się wyłudzić ok. 200 tys. złotych. Do tej pory zatrzymano dziewięciu podejrzanych w wieku od 18 do 35 lat. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak kolejnych zatrzymań.

Część aresztantów jest już znana warszawskim stróżom prawa – Klaudia S. (21) przebywała już w areszcie śledczym za oszustwo, natomiast Mariusz K. (26) był już zatrzymany przez kryminalnych w maju tego roku i w związku z tym otrzymał m.in. zarzut oszustwa w recydywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony