Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Kalendarz Dżentelmeni po raz ósmy

Kalendarz Dżentelmeni po raz ósmy

(fot. materiały promocyjne)To już ósma edycja projekt charytatywnego „Kalendarza Dżentelmeni” i piąta płyta „Muzyka z Serca”. W tym roku Dżentelmeni przedstawieni są w towarzystwie kobiet, by swoimi znanymi twarzami i rozpoznawalnymi głosami wspomóc wielu potrzebujących.

Prawdziwa plejada aktorskich osobowości prezentuje się na czarno-białych zdjęciach, których autorem jest Robert Wolański, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów. Aktorki i aktorzy na fotografiach prezentują się w specjalnie na tę okazję przygotowanych stylizacjach przez Roberta Kupisza, który słynie  z awangardowych ubrań, które dostosowują się do ciała osoby, która je nosi.

W tym roku w projekcie udział wzięli: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Paweł Małaszyński, Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Piotr Polk, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Kinga Preis, Jacek Braciak, Piotr Adamczyk, Paweł Królikowski, Antek Królikowski, Sonia Bohosiewcz, Adam Woronowicz, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Jakub Wesołowski, Tomasz Szczepanik, Weronika Rosati,

Od 5 lat dodatkowym elementem projektu jest płyta, którą tworzą wybitni kompozytorzy, realizatorzy i tekściarze. W tym roku autorem wszystkich kompozycji na płycie jest Tomek Szczepanik, lider zespołu Pectus. Kalendarz z płytą zakupić można tak jak w latach poprzednich w drogeriach Rossmann i sklepach CCC, płytę w Empiku i na wybranych stacjach Orlen, a sprzedaż ruszyła na początku grudnia 2013. Patronem akcji od lat są: drogerie Rossmann, sklepy CCC, Apart z marką Azorin, Euco – Europejskie Centrum Odszkodowań, Bukowina Terma Hotel Spa, stacje Orlen oraz Empik.

Do tej pory akcja przyniosła 5 nmilionów złotych zysku, które trafiły do potrzebujacych osób. Beneficjentami akcji są: Fundacja TVN „Nie jesteś sam“, Fundacja Radia Zet, PCK Oddział w Bydgoszczy, Rak & ROLL, Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu oraz Fundacja Mam Marzenie. Producentem kalendarza jest Olivier Janiak, a pomysłodawcą akcji Patryk Wolski. 15 grudnia przed studiem Dzień Dobry TVN w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej odbył się wernisaż zdjęć z kalendarza oraz spotkanie z aktorami i pomysłodawcą akcji Olivierem Janiakiem, który już myśli o kolejnej edycji kalendarza za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa + 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony