Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Fałszywi duchowni złapani na przemycie

Fałszywi duchowni złapani na przemycie

(fot. Zielinski)Straż graniczna w Gibach (Podlaskie) zatrzymała parę próbującą przemycić 15,5 tys. paczek papierosów w samochodzie oznaczonym logo Caritas.

Kobietę i mężczyznę w przebraniu zakonnicy i księdza zatrzymali pogranicznicy z placówki w Sejnach. Kierowca samochodu z przyczepą opatrzonych logiem Caritas wyjaśniał, że dostarczali na Białoruś opłatki, kartki świąteczne, oraz świece z fundacji, natomiast obecnie są w drodze powrotnej do domu.

Ich wyjaśnienia okazały się na tyle nieprecyzyjne, że wzbudzili podejrzenia funkcjonariuszy. Ponadto para poruszała się drogą niedaleko granicy z Litwą, będącą wewnętrzną drogą UE, gdzie nie ma kontroli paszportowo-celnych. W podłodze pojazdu oraz za podwójną ścianką przyczepy celnicy znaleźli paczki papierosów, których wartość oszacowano na 170 tys. zł. Również rzekomy ksiądz i zakonnica okazali się osobami świeckimi, wykorzystując bezprawnie logo fundacji.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG skonfiskowali i zabezpieczyli ponad 700 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 236 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony