Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Papa Loves Dance” czyli nowa płyta Papa D

„Papa Loves Dance” czyli nowa płyta Papa D

(fot. materiały prasowe)Fani Pawła Stasiaka i zespołu Papa D świętują razem z ich idolami jubileusz grupy. A zespół przygotował nielada niespodziankę! Z okazji nadchodzącego 30 lecia zespół jego lider wraz z muzykami postanowił sięgnąć do swoich muzycznych korzeni. Premiera płyty odbyła się 7 grudnia 2013.

Na płycie pojawiły się piosenki – standardy, które były wielkimi przebojami w latach 80-tych. Wiele z tych utworów osiągnęło popularność zanim nasz zespół wszedł do studia i na scenę muzyczną w Polsce.

– Zagraniczne hity były dla nas inspiracją do stworzenia pierwszych przebojów nagranych przez Papa Dance. Zapraszamy gorąco swoich rówieśników w sentymentalną podróż w czasie, zaś dla młodych fanów będzie to wielkie odkrycie piosenek, które na trwale weszły do repertuaru imprez tanecznych – tłumaczy Paweł Stasiak lider grupy Papa D. – Wśród zebranych przebojów nasi fani znajdą jedną nową piosenkę – „Out Of This World“. Oczywiście została zainspirowana piosenkami z lat 80-tych – dodaje Paweł Stasiak.

Płyta zawiera także trzy bonusy. Pierwszy z nich to piosenka „Romantic Funk“ – to zapowiedź większej całości, stworzonej przez gitarzystę zespołu – Waldka Kuleczkę.

Muzycznie projekt ten czerpie i nawiązuje do najpiękniejszych klimatów lat 80 tych, w których gitara basowa pełniła bardzo ważną, a często wiodącą rolę – opowiada Waldek Kuleczka, gitarzysta Papa D.

Dwa następne bonusy, to piosenki zarejestrowane na potrzeby koncertów telewizyjnych, które na życzenie fanów zespół dołączył do swojego repertuaru koncertowego.
„10 w skali Beauforta“ – to utwór Krzysztofa Klenczona i zespołu Trzy Korony, który emisję miał w programie „Disco pod żaglami“ w TV Polsat. A „Rajony Kvartaly“ to piosenka zespołu Zveri, którą prezentowaliśmy podczas koncertu na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w TVP 2 w 2011 roku – mówi lider Papa D. Paweł Stasiak.

Tracklista:
1.  Dolce Vita (z rep. Ryan Paris)
2. I Like Chopin (z rep. Gazebo)
3. Sunshine Reggae (z rep. Laid Back)
4. Tora Tora Tora (z rep. Numero Uno)
5. Captain Of Her Heart (z rep. Double)
6. Out Of This World (Premiera)
7. Words (z rep. F.R.David)
8. Only You (z rep. Savage)
9. Neverending Story (z rep. Limahl)
10. Shattered Dreams (z rep. Johny Hates Jazz)

Bonus:
1. 10 w skali Beauforta – z rep. Krzysztofa Klenczona i zespołu Trzy Korony
2. Rajony Kvartaly – z repertuaru zespołu Zveri.

Płyta od 7 grudnia dostępna jest w salonach Empik w całej Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ dwa = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony