Jestes tutaj: Home » SPORT » Lech – Zagłębie

Lech – Zagłębie

(fot. ekstraklasa.net)Po raz pierwszy w historii redakcji Coolturalni24.pl, nasz dziennikarz otrzymał akredytację prasową na mecz T Mobile Ekstraklasy Lech Poznań-Zagłębie Lubin. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia i subiektywne spostrzeżenia naszego wysłannika.

Mecz 18 kolejki T Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem a Zagłębiem rozgrywany był w andrzejkowy wieczór. Przeciętny kibic nie zdaje sobie sprawy, że dziennikarze, fotoreporterzy oraz ludzie obsługujący tak ogromne sportowe przedsięwzięcie jakim jest mecz na 40 tysięcznym stadionie, rozpoczynają swoją pracę dużo, dużo wcześniej. Dotychczas oglądałem mecze Kolejorza jako kibic, sędzia czy VIP. Tym razem zamieniając klubowy szalik na laptopa, odebrałem czekającą na mnie w kasie akredytację dziennikarską i udałem się na trybunę imienia Teodora Anioły (od tego roku trzy trybuny stadionu przy ulicy Bułgarskiej swymi nazwami upamiętniają słynny poznański tercet ABC) by z loży prasowej obserwować wydarzenia na Inea Stadion. Miejsce pracy dziennikarzy, analityków (Lech jako jeden z dwóch klubów zakupił system Amisco, który za pośrednictwem 8 kamer, pozwala analizować wszelkie niuanse taktyczne oraz zbiera informacje o każdym poszczególnym graczu), czy też skautów przyjeżdżających z całej Europy, obserwować najlepszych piłkarzy, mieści się na wysokości środka boiska, skąd roztacza się doskonały widok na całą murawę. Apropos murawy – to właśnie ona była głównym bohaterem wieczoru, gdyż jej katastrofalny stan nie pozwalał piłkarzom na zademonstrowanie pełni swych umiejętności. Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem arbitra, rzecznik prasowy Lecha, Łukasz Borowicz wręczył wszystkim dziennikarzom wyjściowe składy i można było zacząć.

Jak już wspomniałem wcześniej, sam mecz nie zachwycił. Na szczególną uwagę zasługuje piękny, mierzony strzał Mateusza Możdżenia w 84 minucie, tym bardziej, że według statystyk Kolejorz czekał na bramkę z rzutu wolnego w lidze od 1176 dni, a więc ponad 3 lata!! Spotkanie zakończyło się remisem 1-1 z czego zdecydowanie bardziej zadowolony był trener gości, Orest Leńczyk, który rozluźniony  podczas konferencji prasowej żartował i sworował dziennikarzy. Nestor polskich trenerów jest chyba największą gwiazdą lubińskiej drużyny. Z kolei niezbyt rozmowny był trener poznaniaków, co jest o tyle zrozumiałe iż Lech po efektownym historycznym zwycięstwie w Krakowie był zdecydowanym faworytem meczu.

Po zakończonej konferencji prasowej obecni na niej dziennikarze udali się do mixed zony, gdzie wychodzący z szatni piłkarze odpowiadali na pytania dotyczące sobotniego spotkania.

Podczas przemieszczania się po stadionie kolejny raz miałem okazję uświadomić sobie jak ogromnym obiektem jest Inea Stadion w Poznaniu. Nie sposób przy tej okazji nie docenić, mrówczej pracy jaką wykonują na nim stewardzi. Wszech obecni, gotowi do pomocy, a przy tym profesjonalnie przygotowani i mili. Nie dziwi wyróżnienie przyznane przez Polski Związek Piłki Nożnej, za wdrożenie programu „Stewarding – najwyższa jakość organizacji imprez”. Na stadionie Kolejorza regularnie mecze obsługuje 700 stewardów, a co ciekawe ponad połowę przeszkolonych stanowią kobiety. Lech Poznań jest też jedynym klubem w Polsce, który w szeregach stewardów ma niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, którzy pracują w sektorze przeznaczonym dla uczestników programu „Lech bez barier”.

Mamy nadzieje  regularnie wiosną gościć i relacjonować dla naszych czytelników wydarzenia z  Inea Stadion w Poznaniu. Jednocześnie  serdecznie zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoimi wspomnieniami  z wydarzeń sportowych, w których mieli okazję uczestniczyć.

One comment on “Lech – Zagłębie

  1. Maria Gondek on said:

    i do Lubina i do Poznania mam sentyment 🙂 fajny artykuł, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony