Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Jak łatwo uczyć się niemieckiego? Poznaj Deutsch Aktuell

Jak łatwo uczyć się niemieckiego? Poznaj Deutsch Aktuell

Z pewnością wielu z Was kojarzy magazyny Wydawnictwa Colorful Media. Dziś chcę zaprezentować magazyn do nauki języka niemieckiego – Deutsch Aktuell.

Jest to czasopismo ukazujące się jako dwumiesięcznik, przeznaczone dla osób uczących się języka niemieckiego i chcących pogłębić swoją wiedzę na różne tematy dotyczące krajów germańskich – poruszane są bowiem różnorodne kategorie tematyczne. Dzięki specjalistycznemu słownictwu łatwo jest się wdrożyć w dany temat, a bogato ilustrowane zdjęcia pomagają uzmysłowić dany problem oraz wpływają na efektywniejsze rozumienie tekstu. W magazynie nie brak również podkreślonych najtrudniejszych i najważniejszych dla zrozumienia artykułów słówek, które są przetłumaczone na dole strony. Teksty są tworzone pod patronatem merytorycznym Wydawnictwa Wagros, a nagrania mp3 do odsłuchu przy pomocy native speakerów języka niemieckiego. Hasła do pobrania plików mp3 znajdują się na stronie z danym tekstem, a pliki pobieramy z tej strony. Świetnym pomysłem jest możliwość pobrania listy słówek (z tej strony) oraz materiałów dla nauczyciela (z tej strony), które możecie wykorzystać na lekcjach lub samodzielnie sprawdzić swoją wiedzę.

Najnowszy numer magazynu Deutsch Aktuell podzielony jest na różnorodne kategorie tematyczne:

Interessant zu wissen
Na sam początek kilka krótkich tekstów z działu aktualności, następnie coś dla osób zainteresowanych kulturą – będzie o filmie, książce i muzyce. Kolejnym punktem w tym dziale jest kalendarium, które uwielbiam. W prosty i przejrzysty sposób przedstawiono najważniejsze wydarzenia na miesiąc listopad i grudzień. Na stronie obok przygody Olgi i Stefana – humorystyczne poznawanie nowego słownictwa.

Umweltschutz
W dziale zatytułowanym ochrona środowiska jeden artykuł, ale bardzo ciekawy i wyczerpujący temat prądu czerpanego z energii słonecznej. Można sobie pobrać plik mp3 i odsłuchać ten tekst.

Leute
Kategoria: ludzie. Bushido, czyli kontrowersyjny artysta, znany także jako Sonny Black, naprawdę Anis Mohammed Youssef Ferchichi. Jest niemieckim raperem pochodzącym z Tunezji i inspirującym się muzycznie amerykańskim gangsta rapem. Jednocześnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich raperów!

Kultur
W tym dziale znajduje się wiele bardzo ciekawych artykułów, począwszy od pierwszego, który poświęcony jest nowemu dziedzictwu kulturowemu Niemiec – jakie miejsca tam znajdziecie? Kolejny artykuł jest poświęcony jarmarkowi bożonarodzeniowemu, który jest nie byle jakim wydarzeniem w Niemczech. Można tam spotkać naprawdę prześliczne ozdoby świąteczne jak i pyszne wyroby. Bogactwo kolorów i smaków, nastrojowe brzmienie kolęd to wszystko tworzy unikalny klimat. Zatem by wprawić się w przedświąteczny nastrój polecam odsłuchanie tego tekstu. Ostatni już artykuł z tego działu również będzie można odsłuchać, ale przedtem polecam lekturę tekstu dotyczącego jedności człowieka z naturą. Czy taka jedność jest możliwa? Jak można ją osiągnąć?

Gesellschaft
W tej kategorii przeczytacie dwa różne artykuły. Pierwszy z nich dotyczy „nadziei palaczy” – czy e-papierosy są tak zdrowe jak kreują je producenci? Następnie przeczytacie o najpopularniejszych zawodach i stanowiskach pracodawcy w Niemczech. Czy macie swoje typy? (Artykuł do odsłuchania)

Geschichte
… czyli dział, który z pewnością uwielbiają miłośnicy historii. Tym razem będzie o tajemnicy II Wojny Światowej. Udacie się w niezwykłą historycznie podróż do intrygujących miejsc. Jesteście ciekawi? Powinniście być!

Reise
Niestety to już ostatni dział w tym magazynie za to jeden z moich ulubionych, czyli podróże. Wędrowanie Orlim Szlakiem – masa cudownych zdjęć i ciekawych opisów, a także możliwość odsłuchania artykułu. A na koniec quiz.

Sami widzicie – ten magazyn pełen jest ciekawych artykułów, a nauka słownictwa czy struktur gramatycznych okazuje się być łatwizną. Co więcej – jest przyjemna! A chyba o to chodzi w efektywnej nauce, by była regularna, przyjemna i pożyteczna, prawda? Polecam także korzystanie z kodów QR. Dzięki nim pobierzecie nagrania mp3 na swój telefon i będziecie mogli odsłuchać je w każdym miejscu, o każdym czasie. Serdecznie polecam!

Deutsch Aktuell na facebooku!

Tytuł: Deutsch Aktuell
Wydawnictwo: Colorful Media
Liczba stron: 38
Dwumiesięcznik nr: 61 listopad-grudzień
Cena: 9,50 zł
Do kupienia: w salonach sieci Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, Kolporter i Ruch oraz w księgarniach językowych (np. sieci Omnibus, Polanglo, Bookland)
Możliwość prenumeraty i kupna przez internet: kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 173 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony