Jestes tutaj: Home » FILM » „Wiedźma wojny” = magia + wojna

„Wiedźma wojny” = magia + wojna

(fot. materiały prasowe)Rzadko filmy o wojnie opierają się na innym punkcie widzenia niż typowo ofiary, czy kata. Tym razem widzowie poznają ten świat z perspektywy dziewczyny uznanej za tytułową wiedźmę wojny.

Nie jest to produkcja popularna, pokazywana na szeroką skalę. Dlaczego? Pewnie dlatego, że temat został ujęty w sposób szczególnie subtelny, zwłaszcza w stosunku do rzeczywistości. Dziewczynę zmuszono do zamordowania swoich rodziców by następnie wcielić ją w szeregi armii partyzantów, u których boku musi walczyć, bez względu na jej osobiste przekonania. Została uwikłana w odwieczną wojnę, której tak naprawdę nie rozumie i co gorsza, którą bardzo trudno w racjonalny sposób wytłumaczyć. Mimo tego, wśród bólu i cierpienia, poszukuje odrobiny nadziei. Tę właśnie nadzieję, odpowiednio wymieszaną z przerażeniem dostarcza też widzom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden × = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony