Jestes tutaj: Home » FILM » Aż „Chce się żyć”

Aż „Chce się żyć”

(fot. interia.pl)Ten film poprawia nastrój z wielu powód. Pokazuje, że jako Polacy też potrafimy robić dobre kino. Co więcej kino tak dobre, że nagradzają nas na międzynarodowych festiwalach.

Jednak nie to jest w tej produkcji najważniejsze. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że „Chce się żyć” opowiada historię osoby niepełnosprawnej, czyniąc to w sposób zarówno wzruszający, jak i po prostu prawdziwy. Nie jest to produkcja nastawiona na wywoływanie u widzów wyrzutów sumienia. Opowiada historię Mateusza, który przez ponad dwadzieścia lat próbował pokazać światu, że potrafi zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. Była to ciężka walka, która jednak zakończyła się sukcesem. W tym miejscu warto powiedzieć o niesamowitej roli Dawida Ogrodnika, który jako zdrowy mężczyzna podjął się zagrania postaci Mateusza. Po miesiącach prób potrafił tak dobrze kontrolować swoje ciało, że mógł zagrać osobę z niedowładem kończyn. Oczywiście warto w przypadku tak ważnej produkcji, która na długo pozostanie w pamięci polskich widzów, wspomnieć, że reżyserem jest – Maciej Pieprzyca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × = 45

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 117 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony