Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Nauka angielskiego łatwa z English Matters

Nauka angielskiego łatwa z English Matters

Wydawnictwo Colorful Media jest moim ulubionym wydawnictwem, jeśli chodzi o magazyny do nauki języka obcego. Dlatego dziś mam okazję zaprezentować Wam najnowszy numer magazynu English Matters, dzięki któremu Wasza nauka języka angielskiego stanie się sprawą przyjemną, nie nudną i obowiązkową.

A wszystko za sprawą świetnie opracowanych tekstów, kolorowych ilustracji i wytłuszczonych trudnych słówek z tłumaczeniem.

Najnowszy numer magazynu English Matters został poświęcony bardzo ciekawym i różnorodnym tematom. Artykuły zostały podzielone na 6 kategorii: This & That, People & Lifestyle, Culture, Travel, Language i Leisure. W tym numerze znajduje się także bardzo przydatny dodatek – mała książeczka poruszająca temat, z pozoru błahy – pisanie maili. Jednak niejednokrotnie, gdy przychodzi co do czego pojawiają się problemy. Dzięki temu dodatkowi już zawsze będziecie wiedzieli jak poprawnie napisać e-mail.

Pewnie większość z Was kojarzy już ten magazyn. Ale dla tych, którzy nie wiedzą, z jakim magazynem i dla kogo przeznaczony jest English Matters króciutkie wyjaśnienie.

Jeśli jesteś:
– osobą, która uczy się języka angielskiego
– osobą, która lubi niekonwencjonalny, a przy tym przyjemny sposób nauki języka obcego
– osobą, która lubi uczyć się z przejrzystych i dobrze opracowanych materiałów
– osobą, która lubi poznawać nie tylko sam język, ale także nowinki z krajów anglojęzycznych, historię, kulturę, politykę
– osobą, która oprócz tekstów ceni sobie możliwość odsłuchu nagrań mp3
– osobą, która lubi mobilność i chce mieć możliwość korzystania z kodów QR
– nauczycielem angielskiego poszukującym natchnienia do prowadzenia zajęć

TO MAGAZYN DLA CIEBIE.

Na samym początku będziecie mieli okazję przeczytać trzy krótkie artykuły na temat pewnych trzech wyjątkowych mężczyzn (na stronie 5 także konkurs na recenzję książki w języku angielskim). Dowiecie się, co oznacza termin „Roaring 20’s” i dlaczego jest on tak znaczący jeśli mowa o historii i kulturze amerykańskiej. Poznacie gwiazdy jakie zrodziło brytyjskie radio BBC Radio 4 (artykuł także do odsłuchu) i poznacie gwiazdy tegorocznej Eurowizji. Ponieważ temat Eurowizji jest na topie, przeanalizowana zostanie zwycięska piosenka z roku 1976 – „Save Your Kisses For Me”. Na stronie 37 obszerny artykuł wypełniony idiomami – nauka na pewno nie pójdzie w las! 🙂

Czy wiecie, że przeciętny użytkownik telefonu, tabletu czy innego podobnego gadżetu dziennie używa 8 aplikacji? Czy wiecie czym jest czytanie z … odcisku ust pomalowanych szminką? Nie wiecie pewnie też kim jest Nick Wallenda? Ale kiedy poznacie jego życiową pasję z pewnością będziecie chcieli przeczytać artykuł poświęcony jego osobie (a do tego zachęcają już same zdjęcia).

Najciekawsze dla mnie artykuły dotyczyły życia Francisa Scotta Fitzgeralda (autora m.in. „Wielkiego Gatsby’ego”), ten artykuł można odsłuchać pobierając plik mp3; następnie liczący sobie 6 stron tekst poświęcony Statule Wolności (do niego dołączony został arkusz pracy dla nauczyciela, z którego możecie spokojnie sami skorzystać i sprawdzić Waszą wiedzę); za bardzo ciekawy uważam tekst poświęcony Halloween (on również do odsłuchu).

Do pobrania także:

Tytuł: English Matters
Wydawnictwo: Colorful Media
Liczba stron: 42
Dwumiesięcznik nr: 43 listopad/grudzień
Cena: 9,50 zł
Do kupienia: w salonach sieci Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, Kolporter i Ruch oraz w księgarniach językowych (np. sieci Omnibus, Polanglo, Bookland)
Możliwość prenumeraty i kupna przez internet: kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony