Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowa „Pieta”

Filmowa „Pieta”

(fot. materiały prasowe)Od 1 listopada można zobaczyć w kinach film niezwykły i to pod wieloma względami. Jednak najważniejsze wydają się być trzy fakty: 1) produkcja pochodzi z Korei Południowej, 2) opowiada historię lichwiarza i osoby podającej się za jego matkę, 3) jest niezwykle brutalna, zwłaszcza w opozycji do znanej rzeźby o tym samym tytule.

Właśnie w tym aspekcie rodzi się problem, wynikający z potraktowania znanej „Piety” jako alegorii Matki męczennicy i Syna w chwili śmierci, w odniesieniu do filmu – upadku. Warto podkreślić, że produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem podczas tegorocznej edycji festiwalu „Transatlantyk”. Myślę, że jako argument przemawiający za pójściem do kina należy podać też fakt, że reżyserem jest znany twórca z tego rejonu świata – Ki-duk Kim („Wyspa”, „Wiosna, lato, jesień, zima i … wiosna”).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony