Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Upadły anioł” Daniela Silvy – szpiegowska intryga w murach Watykanu

„Upadły anioł” Daniela Silvy – szpiegowska intryga w murach Watykanu

(fot. materiały prasowe)Do księgarń wkracza kolejny szpiegowski thriller Daniela Silvy – mistrza gatunku. „Upadły anioł” to osadzona w murach Watykanu intryga szpiegowska związana z  nielegalnym handlem dziełami sztuki.

Tłem tajemniczej śmierci kobiety jest wnętrze wspaniałej Bazyliki Św. Piotra, zaś rozwiązania tej mrocznej sprawy szuka as izraelskiego wywiadu Gabriell Allon, który jest także cenionym konserwatorem sztuki. W każdym elemencie tej powieści świętość i piękno niebezpiecznie zbliżają się do zbrodni.

Gabriel Allon, agent izraelskiego wywiadu, zaraz po tym, jak ledwo uszedł z życiem z ostatniej akcji, schronił się za murami Watykanu. Oddał się tam restaurowaniu „Złożenia do grobu” Caravaggia. Pewnego ranka Allon zostaje wezwany przez osobistego sekretarza papieża Pawła VII, Monsiniora Donatiego, który pokazuje mu leżące pod kopułą Bazyliki połamane ciało kobiety. Watykańska policja stwierdza samobójstwo, ale Gabriel, podobnie jak Donati, podejrzewa zupełnie inną wersję zdarzeń. Trudno jednak dowieść prawdy w sytuacji, kiedy władzom Watykanu nie na rękę jest nagłośnienie sprawy i wywołanie kolejnego kościelnego skandalu. Donati prosi Gabriela, aby ten po cichu zbadał sprawę. Bohater rozpoczyna więc własne śledztwo, w trakcie  którego ustala, że zmarła znała tajemnicę, która mogła stanowić olbrzymie zagrożenie dla pewnej organizacji przestępczej zajmującej się kradzieżą skarbów starożytności. Okazuje się jednak, że szajką złodziei kieruje coś więcej niż tylko chciwość.

Daniel Silva (ur. 1960 w Michigan) jest jednym z najbardziej popularnych amerykańskich autorów powieści szpiegowskich i najlepszym twórcą międzynarodowych intryg. Pracował m.in. jako dziennikarz w United Press International oraz CNN. Laureat prestiżowej Barry Award za książkę „Posłaniec”. Dotychczas w wydawnictwie MUZA SA ukazało się dziesięć jego bestsellerów: „Angielski zabójca” (2003), „Spowiednik” (2005), „Śmierć w Wiedniu” (2005), „Książę ognia” (2006), „Posłaniec” (2007), „Tajny sługa” (2008), „Reguły Moskwy” (2010), „Uciekinier „(2011), „Sprawa Rembrandta” (2012) i „Portret szpiega” (2012).

Mieszka w Waszyngtonie z żoną Jamie Gangel, korespondentką NBC News Today, oraz dwójką dzieci, Lily i Nicholasem. W 2009 roku został członkiem zarządu United States Holocaust Memorial Museum Council, Amerykańskiej Rady Muzeum Holokaustu.

Autor: Daniel Silva
Tytuł: Upadły anioł
Wydawnictwo: Muza SA
Stron: 349
ISBN: 978-83-7758-501-6
Cena detaliczna: 39,99 zł
Premiera: 23 października 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony