Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Hooverphonic wracają

Hooverphonic wracają

(fot. materiały prasowe)Belgia znana jest z czekoladek, frytek, Smerfów i zespołu Hooverphonic. Działająca już od 18 lat pop-rockowa grupa przeżyła wiele personalnych zmian, ale niezmiennie kojarzy się ze świetnie zaaranżowanymi, lekko sennymi utworami, uwodzącymi melodiami i od dawna jest to najsłynniejszy muzyczny towar eksportowy tego kraju.

W swoim kraju mają status supergwiazdy i każdy singiel i płyta trafia tu na szczyt list sprzedaży gdzie pozostaje przez długie tygodnie. Najnowszy album Hooverphonic – „Reflections” ukaże się najpierw w Belgii, a na początku 2014 roku także w większości krajów Europy, m.in. w Polsce. Będzie to drugi krążek, od kiedy do zespołu dołączyła wokalistka Neomie Wolfs i jednocześnie powrót do analogowych, naturalnych brzmień, których na próżno szukać w nowoczesnych studiach nagraniowych. Zespół wymyślił nawet akcję ‘Hooverdomestic’ w ramach której fani mogli zaprosić do siebie zespół, jeżeli uważali że w ich domach osiągnąć można upatrzone przez zespół dźwięki. Ostatecznie płytę nagrywano w 5 lokacjach – 4 w Belgii i 1 we Francji – i nic, co słychać na płycie, nie zostało wykreowane za pomocą komputera ani samplera. Po raz pierwszy grupie towarzyszyło też męskie trio wokalno-instrumentalne.

Najbardziej popowa w karierze płyta Hooverphonic ukaże się w Polsce w styczniu 2014 roku a promujący ją singiel ‘Amalfi’ do stacji radiowych trafia właśnie w tym tygodniu. Kliknij TUTAJ aby obejrzeć klip do tego utworu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 859 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony