Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Viscera” – EP-ka Alexandry Strunin

„Viscera” – EP-ka Alexandry Strunin

(fot. materiały prasowe)29 października br. w sprzedaży pojawi się EP-ka Alexandry Strunin zatytułowana „Viscera”, zawierająca 4 utwory. Nagrany materiał będzie zapowiedzią nowej płyty, której premiera odbędzie się w styczniu 2014 r.

Alexandra Strunin powraca po długiej przerwie. Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger”, które ukażą się niebawem na płycie. Ponadto na EP-ce znajduje się stworzony ze Scannerem utwór „Robot”.

Robin Rimbaud, brytyjski twórca znany jako Scanner, jest uważany za „przyszłego świętego” współczesnej muzyki elektronicznej. Pracował z twórcami wszystkich możliwych dziedzin: muzykami (Bryan Ferry, Radiohead, Laurie Anderson), z zespołami baletowymi (The Royal Ballet, Merce Cunningham, Random Dance), kompozytorami (Michael Nyman, Luc Ferrari) oraz innymi artystami (Mike Kelly, Derek Jarman, Carsten Nicolai, Douglas Gordon). W roku 2004 jego praca Sound Surface znalazła się jako pierwsza z dziedziny dźwięku w Tate Modern.

Scannera interesuje współpraca z artystami przekraczającymi dotychczasowe granice. Taka właśnie jest EP-ka Alexandry Strunin, na której znajdzie się ich wspólne dzieło.

Autorski materiał „Viscera” (łac. wnętrzności) łączy w sobie elektronikę z elementami jazzu, psychodeliki, operowego śpiewu i muzyki etnicznej. Wybrzmiewają na nim żywe, często etniczne, instrumenty np. sitar czy dilruba.

Jako inspiracja służyła mi literatura i sztuka w różnych swoich przejawach. Od spuścizny Donatien Alphonse Francois de Sade’a, przez francuskich pisarzy XIX wieku, po teatr paniczny Alejandro Jodorowskiego. W tym materiale odciska się aura Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym się wychowałam, ale też bliższe mi dziś elementy sztuki współczesnej, czy zjawiska paranormalne i popkulturowe. – mówi Alexandra Strunin.

W przerwie, gdy na scenie nie było Alexandry Strunin, artystka skupiła się na własnym rozwoju oraz studiach na Akademii Sztuk Pięknych. Pisała teksty oraz komponowała, aby przygotować swój pierwszy autorski album o tytule „Viscera”. W tym roku nagrała i zmiksowała całą płytę w dwóch studiach – Quality Studio w Warszawie oraz Alvernia Studios pod Krakowem (jednej z najnowocześniejszych wytwórni filmowo-muzycznej w Europie). Materiał artystka nagrała ze świetnymi muzykami, którzy dodali do jej albumu wiele ciekawych brzmień: kontrabas i bas – Maciej Matysiak, perkusjonalia – Bogusz Wekka, dilruba i sitar – Tomasz Osiecki, perkusja – Daniel Kapustka, fortepian – Damian Pietrasik. Nowy minialbum Alexandry Strunin był zmasterowany w USA przez Don C. Tyler, który pracował m.in. z Beck, James Blunt, Bob Dylan, The Rolling Stones, Shaggy, Sigur Ros, 2pac.

Wydawcą Ep-ki jest Believe Digital (www.believedigital.com). Autorski minialbum Alexandry Strunin będzie dostępny m.in. w iTunes, Deezer, Spotify, Wimp.

EP-ka Alexandry Strunin:

1. „Elementary”
2. „No logic”
3. „Stranger”
4. „Robot” feat Scanner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 647 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony