Jestes tutaj: Home » FILM » „Sunset Limited”, którego nigdy nie zapomnisz

„Sunset Limited”, którego nigdy nie zapomnisz

(fot. bp.blogspot.com)„Sunset Limited” to obowiązkowa pozycja każdego konesera kina. Ten film jest tak prosty i ubogi w formę, że może nieść wręcz nieograniczone pokłady treści. Z pewnością każda osoba, dla której kino jest czymś więcej niż jedynie pięknym obrazem, będzie zachwycona.

Niektóre filmy zostają z nami na długo, właśnie ze względu na przesłanie, które ze sobą niosą. Już sam tytuł powinien wzbudzić ciekawość. Jednak ja sięgnęłam po ten film dlatego, że jedna z bliskich mi osób próbowała go obejrzeć, ale ją znudził. Tak, jest to dobry argument by zainteresować się proponowaną produkcją (naprawdę to działa!). Oczywiście mnie urzekł pod każdym względem. „Sunset Limited” jest niesamowitym doświadczeniem i mówienie o nim powinno zawierać refleksje na temat szeroko rozumianego życia istot ludzkich, z ogromnym naciskiem na religijność. Dzieje się tak, ponieważ film jest teatralnym dialogiem między dwoma bohaterami, z których każdy ma zupełnie odmienne poglądy. Jednak nie poglądy, a wręcz cały światopogląd jest ze sobą skonfrontowany. Czyli tak naprawdę jak wygląda ten film? Jeżeli ktoś oglądał „Rzeź” Romana Polańskiego, to może sobie wyobrazić, że dialog zamknięty w jednej przestrzeni – w jednym pokoju potrafi rozbawić i wzruszyć do łez. Tutaj sytuacja rzadko rozśmiesza, a bardziej wywołuje refleksje, zmuszając widzów do zastanowienia się nad ich życiowymi decyzjami. Oczywiście ogromną rolę w takich przypadkach odgrywają aktorzy, których gra nie jest przysłonięta efektami specjalnymi, czy innymi „odwracaczami” uwagi (Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson – ogromne gratulacje). Jak się okazuje, by stworzyć genialny film wystarczy kilka osób. Jednak w takim wypadku jest to po prostu genialne dzieło, które nie może liczyć na uznanie szerokiej publiczności, bo ta nie jest przygotowana na konfrontację z tak mocnym przeciwnikiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony