Jestes tutaj: Home » slider » „Słoneczni chłopcy” w listopadzie w 6 Piętrze

„Słoneczni chłopcy” w listopadzie w 6 Piętrze

 (fot. materiały prasowe)„Słoneczni chłopcy” to sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona należy do tych komedii z najwyższej półki, które z humorem, ironią i wyrozumiałością opowiadają o  życiu w jego małostkach, wstydach i upadkach. 

Od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu,  doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a  jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie. Na początku listopada miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć polską wersję tego spektaklu.

Reżyserem spektaklu jest Olga Lipińska, która powraca w wielkim stylu po wielu latach nieobecności na warszawskich scenach. W głównych rolach wystąpi dwóch dobrze znanych aktorów: Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski, którzy czynią z nadchodzącej premiery wyjątkowe wydarzenie teatralne, które powinno się znaleźć w kręgu zainteresowania każdego teatromana. Premiera galowa już 9 listopada!

W zapowiedzi spektaklu możemy przeczytać: „Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr Fronczewski)  i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji,  nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?…”

Bilety na spektakl do nabycia poprzez www.teatr6pietro.pl, www.ebilet.pl oraz bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × = 32

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony