Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Rodriguez sprzedał pół miliona płyt

Rodriguez sprzedał pół miliona płyt

(fot. materiały prasowe)Album z muzyką do nagrodzonego Oscarem filmu „Searching For Man Sugar” sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Zbiór ponadczasowych utworów zebranych na tej płycie prezentuje Rodrigueza jako muzycznego wizjonera.

„Dziękuję fanom „, powiedział Rodriguez . ” To zaszczyt i przyjemność być wysłuchanym.”

Film i płyta z muzyką spowodowały ponowne zainteresowanie twórczością Rodrigueza na całym świecie. Od czasu premiery filmu artysta z koncertami odwiedził Amerykę Północną, Europę, Afrykę Południową i Australię. Ostatnio serię koncertów dał w Barclays Center i Radio City Music Hall w Nowym Jorku. W czwartek swoją premierę na stronie RollingStone.com miał  teledysk do przebojowej piosenki Rodrigueza ” I Wonder „. Klip ten można obejrzeć  TUTAJ.

Album „Searching For Sugar Man” stał się w tym roku muzycznym wydarzeniem w wielu krajach na całym świecie. Płyta stała się przebojem między innymi w Australii , Austrii, Belgii , Brazylii , Kanadzie , Czechach , Danii, Finlandii , Francji, Niemczech , Grecji , Hong Kongu , Indiach, Indonezji , Irlandii, Włoszech , Japonii , Korei, Meksyku ,Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Filipinach, Portugalii , Singapurze , RPA , Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju album ten pokrył się platyną a Złotą Płytą nagrodzony został między innymi w RPA, Francji i  Szwecji.

Sixto Rodriguez, artysta kilka miesięcy wcześniej znany tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie. Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto Rodrigueza zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

Kunszt Rodrigueza, kultowego muzyka z Detroit, który nagrał dwa albumy: „Cold Fact” (1970) oraz „Coming From Reality” (1971) został dzięki filmowi i płycie „Searching For Sugar Man” odkryty od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ osiem = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony