Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Kobieta, która podbiła niebo

Kobieta, która podbiła niebo

(fot. materiały prasowe)„Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo” autorstwa Melanie Benjamin to historia małżeństwa Anne Morrow i Charlesa Lindbergh’a. Do rąk czytelników trafia opowieść o sławnej, ale zarazem tajemniczej i chwilami mrocznej relacji między dwiema niezwykłymi indywidualnościami XX wieku.

On był pierwszym pilotem, który wykonał samotny lot nad Atlantykiem, ona – pierwszą kobietą w Ameryce, która otrzymała licencję pilota szybowców. Z takiego spotkania musiało powstać coś niesamowitego. „Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo” to jednak przede wszystkim historia silnej, inteligentnej, odważnej, a jednocześnie nieśmiałej indywidualistki, która dzięki małżeństwu z bohaterem tamtych czasów pokonała swoją nieśmiałość oraz udowodniła sobie i innym, że jest osobą prawdziwie nieustraszoną. Jako pierwsza kobieta w USA mogła legalnie pilotować szybowce, ale  spowolniła swoją karierę, żeby pomóc mężowi w jego drodze na szczyt. Towarzyszyła mu podczas licznych wypraw, była jedyną osobą, której ufał bezgranicznie.

Już od pierwszego spotkania Charles dostrzegł w niej pokrewną duszę i towarzyszkę swoich przygód. Relacja z ich ślubu znalazła się na pierwszych stronach gazet, a Anne wraz z mężem przez całe życie była nękana przez paparazzich do tego stopnia, że nawet do teatru musiała chodzić w przebraniu, a we własnym domu czuła się nieustannie podglądana. Historia Lindbergh’ów była pełna dramatycznych momentów: porwanie i morderstwo ich syna było jednym z najgłośniejszych przestępstw XX wieku. Po tym tragicznym wydarzeniu Anne do końca życia musiała znosić wizyty obcych podających się za jej zmarłe dziecko.

Książka ukazuje bardzo ciekawe realia XX wieku. Poza samymi Lindbergh’ami jej bohaterami są tak znamienite postaci jak Joseph Kennedy czy Amelia Earhart. „Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo” to obrazowo napisana opowieść o niezwykle skomplikowanym małżeństwie, odkrywająca zarówno jego dobre momenty, jak i wyniszczające kryzysy. Melanie Benjamin z niesamowitą mocą i wdziękiem rzuca nowe światło na kobietę, której na pozór bajkowe życie przyniosło miłosny zawód i niedolę, i która zmuszona do odbudowania swojego życia od podstaw, nie złamała się.

Melanie Benjamin to pseudonim pisarski amerykańskiej autorki Melanie Hauser, pod którym publikuje powieści z gatunku historical fiction. Jest autorką książki „Alice I Have Been” inspirowanej życiem Alice Liddell Hargreaves oraz „The Autobiography of Mrs. Tom Thumb” o amerykańskiej karlicy performerce, Lavinii Warren. Obie powieści znalazły się na liście bestsellerów The New York Times. Obecnie mieszka z rodziną w pobliżu Chicago.

Autor: Melanie Benjamin
Tytuł: Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo
tłumaczenie: Jolanta Sawicka
Stron: 464
Cena Detaliczna: 44,99 PLN
Oprawa: twarda
Premiera: 23.10.2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony