Jestes tutaj: Home » LITERATURA » 24 października Królowa Kryminału w Polsce

24 października Królowa Kryminału w Polsce

(fot. materiały prasowe)Nele Neuhaus autorka bestselerowych powieści kryminalnych, które sprzedały się w nakładzie 3,5 miliona przyjeżdża do Polski z okazji premiery swojej najnowszej książki pt. „Przyjaciele po Grób”. Spotkanie z autorką odbędzie się w Salonie Siouxa, ul. Chmielna 35 o godz. 18.30.

W Polsce, w pierwszym kwartale sprzedaży jej powieści zatytułowanej „Śnieżka musi umrzeć, sprzedała się w nakładzie 15 tysięcy egzemplarzy. Do tej pory w Polsce ukazały się jej dwie książki: „Śnieżka musi umrzeć” oraz „Głębokie rany”. 24 października odbędzie się premiera kolejnej „Przyjaciele po grób” oraz audiobooka czytanego przez Maję Ostaszewską „Głębokie rany”.

„Przyjaciele po grób” ( premiera 24.10.2013) to kolejny kryminał, którego akcja tym razem rozpoczyna się w zoo, gdy jego pracownik zoo znajduje ludzką rękę. Śledztwo w tej sprawie nie omija bogatych udziałowców holdingów budowlanych, najwyższych urzędników miejskich, genialnych informatyków oraz bezkompromisowych ekologów.

Kryminały w Polsce

Od jakiegoś czasu powieści kryminalne podbijają serca Polaków. Od ogromnego sukcesu szwedzkiej trylogii Stiga Laarsona czy Camilli Lackberg  do Polski z całym impetem wróciła moda na kryminały. Moda, którą zapoczątkowała seria powieści damy polskiego kryminału – zmarłej w zeszłym tygodniu Joanny Chmielewskiej.

Nele Neuhaus urodziła się w 1967 r. w Münster w północnej Westfalii. Jej kariera literacka zaczęła się stosunkowo późno. Autorka studiowała prawo, historię i literaturę niemiecką, jednak zrezygnowała ze studiów po kilku semestrach, by podjąć pracę w agencji reklamowej, a następnie pomagać mężowi w zakładach przetwórstwa mięsnego. Mimo że podejmowała próby pisarskie już w dzieciństwie, to dopiero w 2005 r. opublikowała, własnym sumptem, pierwszą powieść. Pozytywne przyjęcie przez czytelników skłoniło ją do powtórnej próby i w ten sposób, w książce Eine unbeliebte Frau powołana do życia została para wspomnianych policjantów. Bohaterowie pojawili się już – z sukcesem – w pięciu kolejnych powieściach. Polscy czytelnicy poznali ich we wspomnianej Śnieżce…, uznanej za jedną z najlepszych powieści Neuhaus. Najlepszej nie bez przyczyny. To znakomity, trzymający w napięciu kryminał pełen zwrotów akcji. Skazany za podwójne morderstwo Tobias Sartorius.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 1 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony