Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce

Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce

(fot. materiały prasowe)Znany z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. takich grup jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy. Zastępujący przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem.  Nawiązujący do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60.

Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart zjednały im wielu fanów na całym świecie. Podczas listopadowej trasy po Polsce na scenie zespół wspierać będą  wspaniałe wokalistki – elegancka i zmysłowa Melanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea. Taki skład z całą pewnością zapewni nam wyjątkową atmosferę – pełen kobiecej seksualności musical wypełniony cudowną melancholijną muzyką w klimatach bossa novy.

Grupa Nouvelle Vague powstała w 2003 roku w Paryżu. Jej założycielami są doświadczeni producenci muzyczni – Marc Collin i Olivier Libaux, ale zarazem w studio jak i na scenie towarzyszą im zaproszone do współpracy wokalistki. Ich pomysł na przerabianie klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80. na melodyjne i lekkie wersje w klimacie bossa novy sprawdził się. Zespół zyskał przychylność krytyków, a jego sława szybko wyszła poza granice kraju.

W nazwie zespołu kryje się wszystko, co grupa chce przekazać swoją muzyką. Nouvelle Vague ( franc. nowa fala) odnosi się zarówno do francuskiego kina lat 60., popularnego w latach 80. gatunku muzyki new wave, jak i klimatu bossa novy. Producenci zebrali to w jedną spójną całość, zaprosili do współpracy zdolne wokalistki i pozwolili odkryć fanom na nowo klasyczne utwory. Także na scenie łączenie tych elementów wychodzi im znakomicie. Będziemy się mogli o tym przekonać już w listopadzie, podczas trzech koncertów– 9.11 w Warszawie, 10.11 w Poznaniu i 11.11 we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× dwa = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 192 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony