Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Candy Dulfer w Polsce

Candy Dulfer w Polsce

(fot. materiały prasowe)Na całym świecie znana jest ze swoich kipiących energią koncertów, porywających utworów i wielkiej pasji do muzyki. Artystka, która nie potrzebuje nut, bo gra z głębi serca, całą sobą. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Prince, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Dave Stewart, Van Morrison, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, czy Jamie Cullum.

Światowej sławy holenderska saksofonistka jazzowa Candy Dulfer wystąpi w listopadzie na trzech koncertach w Polsce! Podczas tegorocznej trasy na scenie oprócz zespołu i wokalistów towarzyszyć jej będzie znany holenderski Dj Kikke i zarazem jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w tym kraju. Unikalna mieszanka dobrze znanych piosenek z jej obszernego dorobku, jak choćby nieśmiertelne Lily was here, fantastycznych nowych coverów oraz specjalnie na tę trasę przygotowanych muzycznych niespodzianek, sprawią, że żaden fan nie będzie zawiedziony. Piękna Candy Dulfer zagra już w listopadzie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu!

Candy Dulfer zaczęła występować ze swoim nieodłącznym towarzyszem – saksofonem – jako siedmiolatka. W wieku czternastu lat była już liderem zespołu Funky Stuff, a nim ukończyła dwudziesty rok życia, miała na koncie koncerty na całym świecie. Podczas swojej dynamicznej kariery nagrywała lub występowała z takimi gwiazdami jak Prince, Dave Stewart z Eurythmics, Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., Mavis Staples, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Chaka Khan, David Sanborn, Larry Graham, Marcus Miller, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, George Duke, Blondie, Jools Holland, Jamie Cullum, Angie Stone, Tower of Power, The Time, Alan Parsons, Fred Wesley, Pee Wee Ellis, Joey DeFrancesco, Jonathan Butler, i wieloma innymi.

Lily was here – utwór nagrany w duecie z Davem Stewartem (Eurythmics) w 1989 roku – był jej pierwszym wielkim hitem i numerem jeden w całej Europie. Dzięki temu przebojowi, granemu po dziś dzień przez stacje radiowe, stała się wielką gwiazdą światowego smooth jazzu. Rok później na rynku pojawił się jej debiutancki album Saxuality, który rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Kolejnym wielkim sukcesem stał się krążek For the love of you (1997), którym artystka podbiła Stany Zjednoczone. Płyta znajdowała się w zestawieniu Billboard Charts przez ponad 40 tygodni!

W listopadzie będziemy mogli posłuchać ich w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Szykuje się zatem wspaniała zabawa, podczas której Candy, jak sama przyznaje, wykona dla nas kilka muzycznych niespodzianek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 177 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony