Jestes tutaj: Home » slider » „Chciałbym mieszkać w Poznaniu…” – wywiad z Jerzym Bończakiem

„Chciałbym mieszkać w Poznaniu…” – wywiad z Jerzym Bończakiem

(fot. film.interia.pl)Z aktorem filmowym i teatralnym Jerzym Bończakiem rozmawia Robert Stępiński.

1. Już jako dziecko chciał pan zostać aktorem?
Jako dziecko nie, dopiero  w liceum uczęszczałem na kółko teatralne które prowadziła Pani Kłosowska, żona legendy kina – Romana Kłosowskiego i to właśnie ona zaraziła mnie miłością do aktorstwa.

2. Jak wspomina pan czas kiedy studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie?
Był to dla mnie trudny czas, bo wszedłem w zupełnie nowe otoczenie z którym nigdy wcześniej nie miałem styczności. Każdy dzień był dla mnie nowym doznaniem, odkrywaniem nie znany mi dotąd świat. Miło wspominam te czasy…

3. Na deskach teatralnych publiczność mogła pana oglądać w Olsztynie oraz w Warszawie do 1999 roku. Dlaczego odszedł pan z teatru?
Po prostu nie chciałem już być od kogoś zależnym. Postanowiłem sam decydować o sobie.

4. W 2009 roku założył pan własną działalność – agencję artystyczną.
Dziś bardzo cieszę się z tej decyzji, chociaż nie było to nieplanowane. W 2009 roku dostałem propozycję by wznowić spektakl w mojej reżyserii, który od pięciu lat nie był grany w Teatrze Komedia w Warszawie i tak to się zaczęło.

5. Pierwszym projektem pana agencji stał się spektakl zatytułowany „Biznes”.
Biznes to spektakl, który okazał się wielkim przebojem teatralnym w Polsce i jak i za granicą. Gramy go już ponad osiemdziesiąty razy, bezustannie bawi publiczność lekkim, wyzywającym humorem oraz wspaniałymi kostiumami autorstwa znanego projektanta, Macieja Zienia. Biznes został wystawiony między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Niemczech a już 18 listopada także w Poznaniu.

6. Wyprodukował pan jak i wyreżyserował spektakl „Lewe interesy”.
„Lewe interesy” to znakomita komedia kryminalna, napisana przez Robina Howdona. Sztuka była wystawiana na całym świecie i wszędzie nie tylko przypadła widzom do gustu, ale również zaskoczyła swoją aktualnością. I nic dziwnego, W czasach, kiedy jednym z priorytetów jest walka z korupcją i szarą strefą, kiedy mnożą się urzędy  antykorupcyjne – losy bohaterów Lewych Interesów znakomicie wpisuję się ́ również w naszą rzeczywistość

7. Z kolei 21 października w poznaniu w kinie Apollo po raz kolejny zostanie wystawiony pana najnowszy spektakl- „Prawda” O czym jest ta sztuka?
„Prawda” to wspaniała, francuska komedia, która na scenach Europejskich spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem i od lat nie schodzi z afisza. Bohaterowie  rozmawiają ze sobą „szczerze” o miłości i ich uczuciach. Zachęcam do obejrzenia spektaklu i sprawdzenia czy w nim jest choć trochę „Prawdy”.

8. W  pana spektaklach występują sami znani aktorzy, łatwo jest ich namówić do współpracy?
Łatwo. Moja agencja artystyczna ma 4 lata, ja jestem aktorem już 42 lata więc przez ten czas na swojej drodze spotkałem wiele znakomitych osób z którymi do dziś się przyjaźnię i razem występujemy na scenie.

9. Jest pan zarówno aktorem, reżyserem i producentem. Który z tych zawodów lubi pan najbardziej?
Każdy z tych zawodów jest dla mnie bardzo ważny, i cieszę się, że mogę się w nich spełniać.

10. W Poznaniu gościł pan już kilka razy, jak podoba się panu nasze miasto?
Zawsze powtarzam, że w  naszym kraju są tylko cztery miasta w których chciałbym mieszkać i wśród nich jest Poznań i proszę tego nie traktować jako „podlizywanie” się widzom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ trzy = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 804 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony