Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kayah wraca do Poznania z nową płytą

Kayah wraca do Poznania z nową płytą

(fot. materiały prasowe)Kayah – jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, laureatka licznych festiwali i nagród muzycznych, bez wątpienia jedna z najlepszych wokalistek w Polsce, już 18 października zaśpiewa w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Artystka pojawi się na scenie w doborowym towarzystwie wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego. Kayah & Transoriental Orchestra to nowy projekt muzyczny. Kayah – synergia słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etnojazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. Do współpracy przy projekcie, Kayah zaprosiła Atanasa Valkova polsko-bułgarskiego kompozytora filmowego i producenta muzycznego. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty etniczne, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych. W składzie grupy znalazł się również Marcin Wyrostek wybitny akordeonista, od dłuższego czasu współpracujący z Kayah w projekcie Coloriage. Kayah & Transoriental Orchestra wykonują piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości. Na koncercie pojawiać się będą reminiscencje muzyczne najbardziej znanych pieśni w nowoczesnych i energetycznych w koncertowych aranżacjach. Kayah zaśpiewa po polsku, hiszpańsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku i w jidysz. W repertuarze podczas koncertu zespołu znajdują się również tak znane utwory Kayah jak „Nie ma Ciebie”, „Sto lat Młodej Parze”, czy „Prawy do Lewego”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 125 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony