Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kayah wraca do Poznania z nową płytą

Kayah wraca do Poznania z nową płytą

(fot. materiały prasowe)Kayah – jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, laureatka licznych festiwali i nagród muzycznych, bez wątpienia jedna z najlepszych wokalistek w Polsce, już 18 października zaśpiewa w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Artystka pojawi się na scenie w doborowym towarzystwie wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego. Kayah & Transoriental Orchestra to nowy projekt muzyczny. Kayah – synergia słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etnojazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. Do współpracy przy projekcie, Kayah zaprosiła Atanasa Valkova polsko-bułgarskiego kompozytora filmowego i producenta muzycznego. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty etniczne, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych. W składzie grupy znalazł się również Marcin Wyrostek wybitny akordeonista, od dłuższego czasu współpracujący z Kayah w projekcie Coloriage. Kayah & Transoriental Orchestra wykonują piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości. Na koncercie pojawiać się będą reminiscencje muzyczne najbardziej znanych pieśni w nowoczesnych i energetycznych w koncertowych aranżacjach. Kayah zaśpiewa po polsku, hiszpańsku, hebrajsku, holendersku, arabsku, angielsku i w jidysz. W repertuarze podczas koncertu zespołu znajdują się również tak znane utwory Kayah jak „Nie ma Ciebie”, „Sto lat Młodej Parze”, czy „Prawy do Lewego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 + trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony