Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Wystartował V Plebiscyt Gwiazd Dobroczynności

Wystartował V Plebiscyt Gwiazd Dobroczynności

(fot. materiały prasowe)Od 9 września organizacje pozarządowe, firmy, menadżerowie gwiazd mogą oraz wszyscy chętni mogą zgłaszać Gwiazdy, poświęcające swój czas m.in. na udział w akcjach charytatywnych, zbiórkach pieniędzy czy apelowanie do oddawania 1% na rzecz potrzebujących.

Najbardziej zaangażowane polskie gwiazdy kina, teatru, telewizji oraz sportu maja szansę wygrać w jednej z pięciu kategorii tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” oraz  5 tys. zł dla swojej organizacji. Organizatorem plebiscytu już po raz kolejny jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz magazyn Show. Kandydatów można zgłaszać do 31 października 2013 roku.

Tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” przyznawany jest w 5 kategoriach: Wolontariusz (E-Wolontariusz), Własna działalność społeczna, Twarz kampanii społecznej, Darczyńca organizacji społecznej  Strategiczna współpraca z organizacją.

„Dobroczynne Gwiazdy to ludzie, którzy wykorzystują swoją popularność, aby pomagać potrzebującym. Ich postawa i dobre serce są najpiękniejszym przykładem tego, że wystarczy odrobina dobrej woli, czasu i zainteresowania, aby zmienić czyjeś życie. Są wzorem, który trzeba szeroko pokazywać, bo może być  impulsem do działania dla wszystkich Polaków” – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, organizatora plebiscytu.

„Gwiazdy Dobroczynności” to największa kampania medialna promująca działania społeczne i jedyny w Polsce plebiscyt publiczności mający na celu promocję zaangażowania społecznego Gwiazd. To również szansa dla organizacji społecznych, które współpracują z gwiazdami. Cały dochód z Plebiscytu przekazywany jest na Fundusz Gwiazd Dobroczynności, który wspiera organizacje charytatywne w Polsce.

„Pięć edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” pokazuje jak wielką moc w promowaniu dobroczynności mają osoby publicznie znane. Z roku na rok obserwujemy olbrzymią zmianę w podejściu do społecznego zaangażowania gwiazd. Nie tylko udzielają one swojego wizerunku, ale świadomie i długotrwale poświęcają się działaniom charytatywnym. Są wolontariuszami, sami tworzą fundacje i prowadzą je z dużym zaangażowaniem. Gwiazdy coraz częściej i śmielej mówią o swojej współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ich postawa jest inspiracją do działań prospołecznych wielu Polaków. Takie zaangażowanie należy pokazywać i nagradzać aby udowodnić, że odrobina dobrej woli naprawdę odmienia czyjeś życie” – dodaje Paweł Łukasiak.

Zgłoszenia do Plebiscytu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, firmy, menadżerowie gwiazd oraz same gwiazdy jak i osoby, które są z ich otoczenia. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wskaże 25 najlepszych kandydatur, spośród których w drodze otwartego głosowania na stronie internetowej plebiscytu  www.gwiazdydobroczynnosci.pl zostaną wyłonieni Laureaci.

Organizacja wskazana przez gwiazdę, która zdobyła najwięcej głosów internautów w swojej kategorii otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 5.000 zł. Kapituła może przyznać również Honorową Gwiazdę Dobroczynności dla Kandydata, którego działalność społeczna zasługuje na specjalne uznanie.

Wnioski zgłoszeniowe przyjmowane będą od 9 września do 31 października 2013 r. Szczegółowe informacje, dokumenty zgłoszeniowe oraz regulamin Plebiscytu dostępne są na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl. Ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi na wielkim Balu Gwiazd Dobroczynności oraz na łamach dwutygodnika SHOW w lutym 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 038 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony