Jestes tutaj: Home » FILM » Po prostu „Dług”

Po prostu „Dług”

(fot. film.interia.pl)Chociaż polski film pod tytułem „Dług” powstał w 1999 roku, to nadal można zauważyć jego popularność w prasie czy artykułach związanych z kinematografią. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim wynika to z brutalnej przemocy, mocnych słów i autentyczności wydarzeń, które produkcja przedstawia. To jeden z pierwszych polskich tytułów, tak odważnych, że ta agresja na długo zostaje w pamięci.

Już na początku warto zwrócić uwagę na obsadę, którą należy nagrodzić gromkimi oklaskami. W filmie wystąpili: Robert Gonera, Jacek Borcuch, Andrzej Chyra (obecnie bardzo znany), Cezary Kosiński i wielu innych. Stworzyli kultowe postaci, z którymi łatwo się utożsamić. Każdy z bohaterów ma różne poglądy oraz inaczej radzi sobie z tymi samymi problemami. Przypomina to nas, widzów. Inaczej żyjemy, ale problemy mamy te same. Na szczęście zazwyczaj nie są to tak poważne sprawy, ale ważny jest tutaj uniwersalizm. Oczywiście, zastanawiając się nad geniuszem produkcji, warto też wspomnieć o reżyserii i scenariuszu, za które odpowiada Krzysztof Krauze – znany kinomanom. Co więcej, obecnie mówi się o „Długu” jeszcze więcej, a to za sprawą „Linczu”. Mimo zupełnie innych problemów, kluczowa sprawa jest tutaj identyczna, gdyż niektóre rzeczy były, są i będą niezmienne – jedną z nich jest natura ludzka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony