Jestes tutaj: Home » FILM » Kolejna część raju

Kolejna część raju

(fot. krosno24.pl)W repertuarze wielu kin studyjnych ważne miejsce zajmuje obecnie film pod tytułem „Raj: nadzieja”. Jest to trzecia i ostatnia część trylogii Ulricha Seidla.

Film opowiada historię Melanie, która została wysłana na młodzieżowy obóz dla otyłych. Widz poznaje bohaterów poprzez podglądanie ich sposobu egzystencji w zamkniętej, specyficznej grupie. W filmie widać kilka delikatnych nawiązań do poprzednich części, jednak nie wpływają one na odbiór produkcji – co jest niewątpliwie atutem. Od razu też można zauważyć, że problemy, z którymi boryka się Melanie są prawdziwe, obecne w życiu każdego z nas, lub chociaż przypuszczalnie możliwe. Jednak właśnie sposób, w jaki bohaterka sobie z nimi radzi budzi kontrowersje. Jej wybory zaskakują, a naturalistyczny sposób ich przedstawienia, jedynie pogarsza sytuacje widza. Są chwile, kiedy jego nerwy wystawia się na próbę, kiedy wydaje się, że jest to już szczyt kontrowersyjnych możliwości, a jednak tak nie jest. Właśnie dlatego żałuję, że wielka trylogia już się zakończyła.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden + 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony