Jestes tutaj: Home » FILM » American Film Festival 2013

American Film Festival 2013

(fot. materialy prasowe)4. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22 – 27 października, w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas tej edycji festiwalu zostanie wyświetlonych 80 filmów, w tym 42 premiery polskie, 3 premiery europejskie i 1 światowa.

Ideą AFF jest zaprezentowanie polskiej społeczności współczesnego amerykańskiego kina, mniej komercyjnego niż filmy produkowane i dystrybuowane na skale światową przez wielkie wytwórnie, zapoznanie z nowymi nazwiskami i wydarzeniami w amerykańskiej kinematografii.  A także ukazanie kultury i rzeczywistego obrazu życia w USA. Festiwal chce przełamać stereotypy niezależnej, wyrafinowanej artystycznie Europy i Ameryki tworzącej komercyjne produkcje.

AFF jest  nastawiony na kształcenie widzów z zakresu kinematografii. Na festiwalu pojawią się, także produkcje starsze tzw. klasyki: retrospektywy reżyserskie, aktorskie, kino gatunków, tematy.

Podczas wydarzenia odbędzie się wiele seminariów, wykładów i dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe. Do udziały w nich zaproszono amerykańskich krytyków filmowych, dziennikarzy, socjologów, filozofów, pisarzy i artystów.

AFF to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Obok festiwalu w Deauville we Francji jest niepowtarzalne, także na skalę europejską.

Szczegółowy program oraz ceny biletów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia www.americanfilmfestival.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− jeden = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 157 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony