Jestes tutaj: Home » FILM » American Film Festival 2013

American Film Festival 2013

(fot. materialy prasowe)4. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22 – 27 października, w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas tej edycji festiwalu zostanie wyświetlonych 80 filmów, w tym 42 premiery polskie, 3 premiery europejskie i 1 światowa.

Ideą AFF jest zaprezentowanie polskiej społeczności współczesnego amerykańskiego kina, mniej komercyjnego niż filmy produkowane i dystrybuowane na skale światową przez wielkie wytwórnie, zapoznanie z nowymi nazwiskami i wydarzeniami w amerykańskiej kinematografii.  A także ukazanie kultury i rzeczywistego obrazu życia w USA. Festiwal chce przełamać stereotypy niezależnej, wyrafinowanej artystycznie Europy i Ameryki tworzącej komercyjne produkcje.

AFF jest  nastawiony na kształcenie widzów z zakresu kinematografii. Na festiwalu pojawią się, także produkcje starsze tzw. klasyki: retrospektywy reżyserskie, aktorskie, kino gatunków, tematy.

Podczas wydarzenia odbędzie się wiele seminariów, wykładów i dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe. Do udziały w nich zaproszono amerykańskich krytyków filmowych, dziennikarzy, socjologów, filozofów, pisarzy i artystów.

AFF to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Obok festiwalu w Deauville we Francji jest niepowtarzalne, także na skalę europejską.

Szczegółowy program oraz ceny biletów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia www.americanfilmfestival.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony