Jestes tutaj: Home » FILM » „80 milionów” problemów lat 80-tych

„80 milionów” problemów lat 80-tych

(fot. materiały prasowe)Jest rok 1981. Przed ogłoszeniem stanu wojennego działacze Solidarności decydują się na przeprowadzenie ryzykownej akcji. Chcą wyjąć z banku 80 milionów związkowych pieniędzy. Czy im się uda?

Oglądając ten polski film, ma się wrażenie jakby działacze zajmowali się przygotowaniem kradzieży na ogromną skalę. Sceneria, prawdziwe odwzorowanie rzeczywistości, zmusza widza do chwili zastanowienia, co właściwie było/a co nie było w tamtych czasach legalne. W ten sposób nawet młodzież, która nie ma pojęcia o polskiej rzeczywistości lat 80-tych, ma okazję ją zrozumieć. Właśnie to, nie obsada, muzyka czy twórcy, sprawiają że film powinni obejrzeć wszyscy młodzi ludzie – bez względu na przekonania. Historia pozostanie historią. Bardzo dobrze się dzieje, że powstają o niej porządne produkcje. Czy są one ciekawe? To już pytanie do każdego z nas – indywidualnego widza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy − = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 150 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony