Jestes tutaj: Home » FILM » Wojna, o której nikt nie wie

Wojna, o której nikt nie wie

(fot. .mmka.pl)„Niewidzialna wojna” jest filmem dokumentalnym, poruszającym problem przestępstw seksualnych popełnianych w szeregach amerykańskiej armii. Jak się okazuje, molestowania i gwałty są plagą, którą bardzo trudno zwalczyć.

Film opowiada historię kilku kobiet, które chcąc przysłużyć się ojczyźnie i wkroczyć w szeregi armii, spotykają się z agresją ze strony własnych kolegów. Przemocy nie da się tu uniknąć, gdyż wojsko to zamknięta organizacja, rządząca się swoimi prawami. Kobiety jeżdżą po kraju i walczą o swoją godność. Ta historia jest zdecydowanie jedną z najbardziej poruszających, które festiwal Transatlantyk 2013 zdecydował się pokazać. Zaangażowanie bohaterów jest prawdziwe, widz czuje się winny za to, że nie miał pojęcia o tych sprawach, a teraz wie, ale nadal nie może nic zrobić. To naprawdę dobry dokument, skupiający się na wybranym, stosunkowo wąskim zagadnieniu. Takie filmy pozwalają dowiedzieć się więcej i ostatecznie opowiedzieć się po jednej ze stron. Oczywiście w tym wypadku wybór jest oczywisty. Warto jednak dodać, że twórcy dają okazję do wypowiedzenia się również osobom, które tego rodzaju zachowania akceptowały = ignorowały. Obiektywny przekaz informacji, wiele faktów, a także próba zrozumienia motywów, sprawiają że film ogląda się ze szczerym zainteresowaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− cztery = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony