Jestes tutaj: Home » FILM » Kino kostiumowe a nie „lekturowe”

Kino kostiumowe a nie „lekturowe”

„D(fot. money.pl)aas” to opowieść o Jakubie Franku – człowieku oskarżonym o przewodniczenie sekcie religijnej w XVIII wieku. Na jego trop trafia radca wiedeńskiej Kancelarii Narodowej, postanawiając położyć kres niebezpiecznej organizacji. Jak można się domyślić, na drodze spotyka wiele niespodziewanych przeszkód.

Jak mądrze napisano na opakowaniu DVD, jest to wyjątkowy film, zważywszy na polską tendencję do tworzenia filmów kostiumowych, które tylko i wyłącznie są ekranizacją lektur. „Daas” to kino specyficzne, intryga osadzona w XVIII wieku, która może właśnie przez swój klimat wciąga mniej a może bardziej – to zależy od indywidualnego odbiorcy. Co więcej zważywszy na obsadę jest to warta uwagi produkcja – na ekranie pojawia się Andrzej Chyra, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, Olgierd Łukaszewicz i wielu innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 8 = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony