Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowy „Blue Moon”

Filmowy „Blue Moon”

(fot. cinekatz.com)Już dawno Woody Allen nie był taki smutny. „Blue Jasmine” jest jego najcięższym filmem od kilkunastu lat. Zupełnie nie przypomina ostatnich produkcji, które bawiły do łez przy akompaniamencie jego niepowtarzalnego stylu. Ten tytuł przypomina starsze, bardziej poważne i refleksyjne dzieła, w których humor był jedynie dodatkiem.

„Blue Jasmine” opowiada historię kobiety, która zdecydowała się wieść bogate i wygodne życie u boku biznesmena. Niestety po kilku latach okazało się, że jej mąż działał nie do końca (zupełnie) zgodnie z prawem. Od tego czasu, Jasmine musi sobie radzić samodzielnie, lecz jej neurotyczna osobowość nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Kobieta popada w depresje, nie może zrozumieć innych ludzi, których zadowala życie na tak „niskim” poziomie. Być może, film jest bardzo przemyślanym komentarzem dotyczącym wszechobecnego kryzysu. Jasmine to typowa konsumentka, która podąża za modą, bez względu na jej cenę, także tą moralną. To kobieta, która nie potrafi porozumieć się z siostrą, ponieważ zatraciła gdzieś prawdziwe uczucia. Ciągła walka o uznanie i komplementy zabiła w niej ostatnie oznaki człowieczeństwa. Patrząc z tej perspektywy, jest to opowieść o przegranym życiu, która raczej nie poprawi humoru żadnemu widzowi. Jednak moim zdaniem, właśnie w nieco zbyt czarnych barwach ujawnia się prawdziwy geniusz Woody’ego Allena oraz jego licznych gwiazd, które w tym filmie zagrały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony