Jestes tutaj: Home » FILM » Kolor biały = symbol niewinności

Kolor biały = symbol niewinności

(fot. stopklatka.pl)

O Michaelu Haneke mówi się wiele. Szczególnie głośno zrobiło się o nim, kiedy film pod tytułem „Biała wstążka” miał swoją premierę.

Jest to opowieść o tajemniczych zdarzeniach, mających miejsce w jednej z niemieckich wsi w latach 1913-1914. Wliczają się w to pobicia, zaginięcia czy niewyjaśnione okoliczności śmierci. Mieszkańcy są przerażeni i nie potrafią w pełni wrócić do spokojnego życia, zwłaszcza, że sprawca pozostaje na wolności. Produkcje, choć utrzymaną w czarno-białych barwach, można interpretować jako kryminał początku XX wieku. Tajemnicze zdarzenia wprost idealnie wpisują się w konwencję tego gatunku. Co więcej, sami bohaterowie mają wiele sekretów a ich wspaniałe wzajemne relacje, okazują się tak naprawdę jedynie grą. W połowie filmu widz zadaje sobie kilkanaście pytań, licząc na odpowiedź przy końcu opowieści. Publiczność, która miała już do czynienia z tym reżyserem i zna jego sposoby kreacji, może bez problemu odgadnąć zakończenie. Nie znaczy to jednak, że po drodze nie spotka się z wieloma nieprzewidywanymi scenami a ich ulubieńcy okażą się zdrajcami. Sam pomysł na film bez wątpienia był udany, gorzej jednak z realizacją. Trzeba przyznać, że trudno usiedzieć przed telewizorem. Mimo wszystko warto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony