Jestes tutaj: Home » FILM » Właśnie – „Jak przetrwać zarazę”?

Właśnie – „Jak przetrwać zarazę”?

(fot. nih.gov)Tytułowe pytanie a właściwie tytuł filmu – „Jak przetrwać zarazę” zmusza do chwili refleksji. Nadal, mimo wielu leków, HIV i AIDS to pojęcia budzące grozę u każdego chorego. Jednak obecnie, te słowa nie wiążą się już tylko i wyłącznie ze śmiercią.

Lata 80 i 90 ubiegłego stulecia to czas, kiedy Ameryka musiała walczyć z zarazą dziesiątkującą społeczeństwo. Badacze i rząd chcieli przygotować perfekcyjne lekarstwo, dlatego ich procedury trwały latami, podczas gdy społeczeństwo musiało sobie radzić samo. Dokument opowiada o grupie ACT UP, która na własną rękę prowadziła walkę z AIDS. Przez pokazanie losów pojedynczych osób, jak i nagrania z autentycznych, niesamowicie poruszających protestów, widz może łatwo wejść w opisaną rzeczywistość. Dokument bardzo starannie pokazuje problem z dwóch stron – dając głos również przedstawicielom rządu. Przez to film jest prawdziwy i obiektywny. Właśnie taki, jaki powinien być każdy dokument.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 3 = siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 139 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony