Jestes tutaj: Home » FILM » Premiera – „Anomalia”

Premiera – „Anomalia”

(fot. interia.pl)„Anomalia” to produkcja międzynarodowa, poruszająca uniwersalne problemy społeczeństwa. Peter Brosens i Jessica Woodworth stworzyli film o kryzysie. Mieszkańcy małej wioski żegnają zimę i przygotowują się na wiosenne zbieranie plonów. Okazuje się jednak, że wiosna nie ma zamiaru nadejść. Ludziom brakuje jedzenia, szerzą się choroby i ubóstwo, a u wielu osób zaczynają uwydatniać się problemy psychiczne. Z tego powodu rozpoczyna się szukanie winnego, którego trzeba zlikwidować.

Jest to film zupełnie inny, wyróżniający się na tle pozycji prezentowanych obecnie w kinie. Wynika to chociażby z intrygującego plakatu, który można zobaczyć w internecie. Ten obraz pokazuje, jak ludzie potrafią się zmienić pod wpływem chwilowego kryzysu, jak łatwo jest im wyprzeć się struktur społecznych, wyznawanych wartości i ładu, by otrzymać kawałek chleba. Wszechobecne zwierzęta zwracają na siebie uwagę widza i stają się symbolem. W czasach spokoju i dostatku to właśnie one były traktowane tak jak ludzie – miały imiona, niektóre nawet mieszkały w domu, uczestniczyły w życiu wioski. W chwilach kryzysu to ludzie zniżają się do poziomu zwierząt, a nawet spadają w hierarchii na jeszcze niższe miejsce. By podkreślić swoje upodlenie, zakładają na twarze maski zwierząt, czując się wtedy zupełnie bezkarnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− cztery = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony