Jestes tutaj: Home » FILM » Premiera – „Anomalia”

Premiera – „Anomalia”

(fot. interia.pl)„Anomalia” to produkcja międzynarodowa, poruszająca uniwersalne problemy społeczeństwa. Peter Brosens i Jessica Woodworth stworzyli film o kryzysie. Mieszkańcy małej wioski żegnają zimę i przygotowują się na wiosenne zbieranie plonów. Okazuje się jednak, że wiosna nie ma zamiaru nadejść. Ludziom brakuje jedzenia, szerzą się choroby i ubóstwo, a u wielu osób zaczynają uwydatniać się problemy psychiczne. Z tego powodu rozpoczyna się szukanie winnego, którego trzeba zlikwidować.

Jest to film zupełnie inny, wyróżniający się na tle pozycji prezentowanych obecnie w kinie. Wynika to chociażby z intrygującego plakatu, który można zobaczyć w internecie. Ten obraz pokazuje, jak ludzie potrafią się zmienić pod wpływem chwilowego kryzysu, jak łatwo jest im wyprzeć się struktur społecznych, wyznawanych wartości i ładu, by otrzymać kawałek chleba. Wszechobecne zwierzęta zwracają na siebie uwagę widza i stają się symbolem. W czasach spokoju i dostatku to właśnie one były traktowane tak jak ludzie – miały imiona, niektóre nawet mieszkały w domu, uczestniczyły w życiu wioski. W chwilach kryzysu to ludzie zniżają się do poziomu zwierząt, a nawet spadają w hierarchii na jeszcze niższe miejsce. By podkreślić swoje upodlenie, zakładają na twarze maski zwierząt, czując się wtedy zupełnie bezkarnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć × = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 117 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony