Jestes tutaj: Home » FILM » „Lore” – inna opowieść o wojnie

„Lore” – inna opowieść o wojnie

(fot. .bp.blogspot.com)Tym razem widzowie mogą zobaczyć koniec wojny z innej perspektywy – dzieci oprawców. „Lore” to opowieść o potomstwie niemieckiego żołnierza, który właśnie „stracił” pracę w obozie koncentracyjnym i musi wyjechać. Po kilku dniach znika też matka. Czwórka dzieci zostaje pod opieką najstarszej Lore, a ta postanawia uciec z nimi do domu babci. Po drodze dołącza do nich oswobodzony z obozu Żyd, który proponuje swoją pomoc.

Ten film skupia się na relacjach między Lore a Thomasem – oswobodzonym z obozu. Zostali wychowani w zupełnie inny sposób, wyznając odmienne wartości. Chcąc przeżyć, muszą jednak współpracować, co jest ogromnym problemem dla zaangażowanej ideologicznie Lore. Film wciąga, porusza i ukazuje oryginalne spojrzenie na tamte lata. To coś nowego a główna bohaterka, która naprawdę jest Niemką, wspaniale wpisuje się w nastrój opowiedzianej historii.

Film można zobaczyć w Kinie Apollo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 − = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 119 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony