Jestes tutaj: Home » FILM » „Pozycja dziecka”

„Pozycja dziecka”

(fot. fwcdn.pl)Nie warto wymyślać dla tego filmu żadnego tytułu pomocniczego. Nie ma takiej potrzeby. Ten nadany przez twórców idealnie określa przewodnią myśl, a jest nią pozycja dziecka w społeczeństwie, w rodzinie i wedle prawa.

Film opowiada o tragedii – młody mężczyzna potrącił dziecko, które zginęło na miejscu. Jednak tak naprawdę jest to jedynie wątek pomocniczy, scalający dwie historie. Jedna opowiada o relacjach owego młodzieńca – sprawcy wypadku ze swoimi rodzicami, a druga (drugoplanowa) o biednej rodzinie ofiary. Z tego wynika, że tytułowa pozycja dziecka, oznacza zarówno pozycję dziecka w jego najbliższym otoczeniu, różną w obu domach, jak i w rozumieniu prawnym. Ta rumuńska produkcja bardzo płynnie porusza się między dwoma zagadnieniami. „Pozycja dziecka” jest filmem, którego nie można przegapić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony