Jestes tutaj: Home » FILM » „Pozycja dziecka”

„Pozycja dziecka”

(fot. fwcdn.pl)Nie warto wymyślać dla tego filmu żadnego tytułu pomocniczego. Nie ma takiej potrzeby. Ten nadany przez twórców idealnie określa przewodnią myśl, a jest nią pozycja dziecka w społeczeństwie, w rodzinie i wedle prawa.

Film opowiada o tragedii – młody mężczyzna potrącił dziecko, które zginęło na miejscu. Jednak tak naprawdę jest to jedynie wątek pomocniczy, scalający dwie historie. Jedna opowiada o relacjach owego młodzieńca – sprawcy wypadku ze swoimi rodzicami, a druga (drugoplanowa) o biednej rodzinie ofiary. Z tego wynika, że tytułowa pozycja dziecka, oznacza zarówno pozycję dziecka w jego najbliższym otoczeniu, różną w obu domach, jak i w rozumieniu prawnym. Ta rumuńska produkcja bardzo płynnie porusza się między dwoma zagadnieniami. „Pozycja dziecka” jest filmem, którego nie można przegapić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 174 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony