Jestes tutaj: Home » FILM » Popularność festiwali filmowych

Popularność festiwali filmowych

(fot. festival-cannes.com)Każdego roku w wielu miastach świata przyznawane są ważne nagrody filmowe.

Oprócz tych najpopularniejszych (wydawałoby się) Oscarów, niezwykle doceniani przez publiczność są też laureaci festiwalu filmowego w Cannes, w Londynie, w Toronto. W Polsce szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkcje wyróżnione na Berlinale – festiwalu filmowym w Berlinie. Zapewne ma na to wpływ mała odległość, czyli również mała rozbieżność problemów, chociażby geopolitycznych. Oczywiście ta rozbieżność istnieje, ale nie powinien nas dziwić fakt, że Polakom łatwiej zrozumieć problemy Niemców.

Jednak mało kto wie o istnieniu festiwali zupełnie innego rodzaju. Festiwali, które mają specyficzny temat, poruszają jeden problem, bądź angażują widzów zainteresowanych jedynie ścisłym, mało popularnym motywem. Jest to na przykład Festiwal Filmów o Wąsach w Portland (w USA), czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Przypadkowych (odbywający się dotąd w Estonii, ale od przyszłego roku przeniesiony do Szwecji). Wszystkich takich imprez odbywa się ponad 4 tysiące! Więcej na ten temat można przeczytać w tegorocznym majowym wydaniu czasopisma „Film” oraz na stronie – www.filmfestivals.com.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony