Jestes tutaj: Home » FILM » Prawie jak „Stary człowiek i morze”

Prawie jak „Stary człowiek i morze”

(fot. poznan.gazeta.pl)Najważniejszym przesłaniem Ernesta Hemingwaya zawartym w opowiadaniu „Stary człowiek i morze” jest zdanie „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”. Do filmu pod tytułem „Głębia” (prezentowanego w ramach tegorocznej edycji festiwalu Transatlantyk), pasuje wręcz idealnie.

Głównym bohaterem jest młody, nieśmiały mężczyzna, który cudem przeżywa zatonięcie kutra rybackiego – swojego miejsca pracy. Wytrzymuje sześć godzin w lodowatym oceanie a przy tym cały czas posiada zdolność logicznego myślenia, która w normalnych wypadkach po kilku minut się wyłącza. Film opowiada prawdziwą historię, przez co jest jeszcze bardziej niesamowity. Widz naprawdę wierzy w opowieść. Kamera podąża za bohaterami. Nie upiększa obrazu, jak to ma miejsce choćby w produkcji – „Życie Pi”. „Głębia” jest mniej spektakularna, co jest w tej sytuacji ogromnym atutem.

Film będzie można zobaczyć 8 sierpnia o godzinie 22:00, w Multikinie 51.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony