Jestes tutaj: Home » slider » Deską pokonał Bałtyk

Deską pokonał Bałtyk

(fot. awf.gda.pl)Pierwszy w historii. Tego przydomku na pewno już nikt nie odbierze Maksymilianowi Wójcikowi. Jest pierwszym windsurferem, który pokonał dystans z Szwecji do Polski.

Wyruszył 21 czerwca o godzinie siedemnastej z szwedzkiego Karlskron. Do Gdyni planował dopłynąć ok. dziesięć godzin później przy pomyślnych warunkach atmosferycznych. Do pokonania miał tę samą trasę co każdego dnia kursujący prom – trzysta kilometrów w linii prostej. Nie dało się jednak marzyć o minimalnej granicy kilometrowej.

Do Polski dopłynął dwadzieścia dwie godziny po starcie. Za sobą miał bezsenną noc na otwartym morzu oraz 70 kilometrową nadwyżkę na trasie. Niestety pogoda nie dopisała i zmuszony był do szukania wiatru, co wydłużyło zarówno czas na wodzie jak i dystans. Swój największy kryzys opisuje jako „omamy” stworzonek, flag, sieci, statków i mew, które nawiedzały go po nieprzespanym czasie.

Nie zmniejszyło to jednak szczęścia jakie tryskało z windsurfera po wyjściu na brzeg. Na mecie przymiarki do kolejnego projektu dokonywał już Jerzy Jałoszewski – menadżer projektu. Sam Wójcik po zakończeniu wyzwania kwitował „nigdy więcej”, dodając po chwili: „Ale może zapomnę i podejmę się kolejnego wyzwania?”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony