Jestes tutaj: Home » FILM » „Miłość”

„Miłość”

(fot. artbiznes.pl)Nie każdy film zostaje nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. Chociażby dlatego „Miłość” Michaela Hanekego zasługuje na chwilę uwagi.

Georges i Anne są małżeństwem niemal idealnym. Żyją wspólnie już od 50 lat, a wciąż, w codziennych gestach przejawia się ich ogromna miłość do siebie nawzajem. Sytuacja nie zmienia się, kiedy Anne zaczyna chorować. Właśnie o takim, zwyczajnym życiu opowiada ten film. Nie ma w nim zwrotów akcji ani tak popularnego obecnie w kinie chaosu. Jest za to życie – ze swoimi dobrymi i złymi stronami, ukazane w sposób szczery i dosłowny. „Miłość” opowiada o starości, jako o czymś zupełnie normalnym. Widz ma wrażenie, że wszedł do mieszkania i bezkarnie się przygląda. Film jest bardzo prosty, wydawałoby się, że zbyt prosty – i właśnie dlatego podbił serca publiczności na całym świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 × trzy =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 118 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony