Jestes tutaj: Home » slider » Finałowy turniej amatorskiej ligi siatkówki okiem kibica, uczestnika i dziennikarza

Finałowy turniej amatorskiej ligi siatkówki okiem kibica, uczestnika i dziennikarza

(fot. sportxtreme.pl)Dobiegły końca zmagania w I edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki rozgrywanych w gościnnych progach Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach. Zwieńczeniem ponad miesięcznej rywalizacji, był turniej Final Four, w którym 4 najlepsze teamy fazy zasadniczej walczyły o końcowy triumf w całych rozgrywkach.  

Przypomnijmy, że do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów ( Kosa Bobolice, Sołectwo Dargiń, Julo Team, Contema Bobolice, Roztengowywacze oraz Nadleśnictwo Bobolice). Po rozgrywanych systemem każdy z każdym meczach, do finałowych zmagań awansowały 4 najlepsze drużyny z sesji zasadniczej. Już pierwszy półfinał przyniósł ogromną niespodziankę by nie powiedzieć sensację. Najlepsza drużyna rozgrywek grupowych, gładko poległa w półfinale Roztengowywaczom 0-3. Według wielu obserwatorów był to najlepszy mecz jakiego świadkami byli kibice podczas całych rozgrywek, czego najlepszym dowodem były oklaski i aplauz jaki co rusz słyszalny był z trybun bobolickiego obiektu, po kolejnych udanych akcjach zawodników obu drużyn. Nie sposób było przejść obojętnie obok zwycięskiej drużyny, która nie dość że zachwycała wszystkich kulturą i organizacją gry, to jeszcze intrygowała swoją nazwą, która nie dość że sprawiał problem w wymowie organizatorom, to jeszcze absorbowała uwagę kibiców rozmyślających o etymologii tego słowa (Roztengowywacze J).

W drugim półfinale spotkały się druga i trzecia drużyna sezonu zasadniczego czyli Julo Team Bobolice oraz Sołectwo Dargiń. W tej parze trudno było wskazać faworyta, czego potwierdzeniem był przebieg meczu. Pierwsze dwie partie. po zaciętej walce padły łupem przyjezdnych z Dargini . Jednak trzeci set to wielki powrót Julo Team, który mimo niekorzystnego wyniku (16-21) odwrócił losy seta doprowadzając do stanu 1-2. Jednakże emocjonujący 4 set, znów zakończył się zwycięstwem Sołectwa Dargiń i zasłużonym awansem tej drużyny do finału całego cyklu. Na usprawiedliwienie przegranych należy dodać że ich kluczowy gracz Piotr Babec obchodził tego dnia 40 urodziny, stąd zapewne nastrój tego święta unosił się i  był wyczuwalny zarówno pod siatką jak i na parkiecie J.

Chyba nikt nie spodziewał się takich rozstrzygnięć a tymczasem już pierwszy z czwartkowych pojedynków zwiastował emocje na najwyższym poziomie. Do meczu pocieszenia a więc w do batalii o 3 miejsce los wyznaczyły dwie drużyny z Bobolic!! Derby nie zawiodły oczekiwań licznie zgromadzonych kibiców oraz entuzjastów siatkówki i były naprawdę godnym przetarciem przed finałową rozgrywką. O wszystkim decydował tie break, w którym na jedyną przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy stanie 8-4 dla Kosy Bobolice.

Jednak po zmianie stron oglądaliśmy teatr jednego (a właściwie sześciu!!) aktora i po fantastycznym serwisie Łukasza Fira, drużyna Julo Team odniosła zwycięstwo 3-2 w setach, pieczętując tym samym zajęcie trzeciego miejsca w całych rozgrywkach.

Daniem głównym tego dnia, był wielki finał całego cyklu, czyli potyczka Sołectwa Dargiń kontra Roztengowywacze. Mecz zgromadził na trybunach ogromną liczbę sympatyków obu drużyn, jak również kibiców którzy przyszli delektować swe sportowe zmysły tą konfrontacją. Finał nie zawiódł oczekiwań i mógł zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych kibiców. Pierwszy set który przebiegał w atmosferze wzajemnego badania sił i możliwości rywala padł łupem drużyna z Dargini ( 25-19). W drugim młodzież z Roztengowywaczy dzięki kąśliwej zagrywce, dokładnemu przyjęciu i kilku fantastycznych  rozegraniach do najwyższego gracza turnieju (pseudo Boniek J) doprowadziła do stanu 25-25. Niestety dla fanów tej sympatycznej drużyny, w końcówce doświadczenie i wiek wzięło górę nad młodością oraz spontanicznością i to drużyna z Dargini cieszyła się po końcowym gwizdku tego seta (29-27). Trzecia partia już bez historii – grający na luzie zawodnicy Sołectwa kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie odnosząc zasłużone zwycięstwo w całym meczu (3-0) jak i całych rozgrywkach. Dało się wyczuć że Sołectwo Dargiń to drużyna turniejowa, rozkręcająca się z meczu na mecz, grająca techniczną a przy tym opartą na finezji siatkówkę wzmocniona silnym wsparciem z trybun, dzięki czemu finałowe starcie odbywało się w atmosferze wspaniałego sportowego święta.

Zaraz po zakończonym meczu finałowym organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy, stroje sportowe dla trzech najlepszych drużyn, oraz nagrody indywidualne dla najbardziej wyróżniających się graczy w całym cyklu (wyróżniono również najmłodszego i najstarszego gracza rozgrywek). Podczas pamiątkowego zdjęcia wszyscy uczestnicy gromkimi brawami podziękowali organizatorowi całej ligi Panu Zbyszkowi Rewkowskiemu za sprawne przeprowadzenie całej imprezy, jak również za obiektywne i profesjonalne sędziowanie (tu również ukłony dla świetnie czytającej grę Pani Anity Jasińskiej  pełniącą obowiązki sędziego liniowego ), której niekorzystna (aczkolwiek słuszna) decyzja z półfinałowego starcia drużyny jej męża, mogła wstrząsnąć solidnymi fundamentami ich małżeństwa JJ.

Należy odnotować ogromny sukces całej imprezy jak również fakt, że właśnie dzięki takim przedsięwzięciom, fantastycznie popularyzuje się i propaguje każdy sport. Wszystkie drużyny zgłosiły swój akces do drugiej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki (październik-grudzień) co na pewno będzie bodźcem i wyzwaniem dla organizatorów, ale przy tym również jest największym powodem do radości i dumy, iż pomysł z wcieleniem w życie takiej formy rywalizacji siatkarskiej był trafiony i ze wszech miar udany. DO ZOBACZENIA JESIENIĄ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 182 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony