Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Alice Munro kończy z pisaniem

Alice Munro kończy z pisaniem

(fot. cbc.ca)Wszystko wskazuje na to, że kanadyjska mistrzyni opowiadań przechodzi na literacką emeryturę. Podczas wywiadu udzielonego we wtorek gazecie „National Post” Munro powiedziała, że „prawdopodobnie nie napisze już nic więcej”.

Jak wyjaśniła autorka zdumionemu dziennikarzowi, powyższa decyzja wcale jej nie załamuje. Wprost przeciwnie – podobnie jak Philip Roth jest zachwycona pojawiającymi się przed nią perspektywami.

„Nie dlatego, że nie uwielbiam pisania, ale myślę, że dochodzisz do takiego momentu, kiedy patrzysz na swoje życie w inny sposób. I być może, kiedy jesteś w moim wieku, nie chcesz być samemu tak często, jak musi być pisarz.”

O swojej decyzji 81-letnia Munro poinformowała w wywiadzie udzielonym tuż po odebraniu prestiżowej nagrody literackiej Trillium Book Award, przyznawanej przez władze kanadyjskiej prowincji Ontario autorom dzieł, które w wyjątkowy sposób portretują region oraz jego mieszkańców. „Miło jest odejść z wielkim hukiem” – powiedziała autorka.

Nagrodę otrzymała za tom opowiadań „Drogie życie”, który ukazał się w Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego. Zdaniem Munro ta książka to „pierwsza i ostatnia i najbliższa rzecz, jaką mam do powiedzenia o moim własnym życiu”.

Źródło: Booklips.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony