Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Alchemik” Paula Coelho pobił kolejny rekord

„Alchemik” Paula Coelho pobił kolejny rekord

(fot.merlin.pl)W ostatni weekend (15-16 czerwca 2013), po 20 latach od premiery na amerykańskim rynku księgarskim, „Alchemik” Paula Coelha pobił rekord obecności na liście bestsellerów „New York Timesa”, zajmując w aktualnym zestawieniu 4 pozycję.

Najsłynniejsza książka Coelha widnieje na liście od 255 tygodni, co nie przydarzyło się dotąd żadnej innej powieści. Imponujący wynik, jak na tytuł, którego pierwsze wydanie ukazało się nakładem niewielkiej brazylijskiej oficyny w nakładzie 900 sztuk.

Chociaż zdania na temat twórczości Coelha są podzielone, należy przyznać, że książka odniosła ogromny sukces. Do dnia dzisiejszego sprzedała się w ilości przekraczającej 65 milionów egzemplarzy. Całkiem spora część tego nakładu, bo przeszło 700 tysięcy kopii, rozeszła się w naszym kraju, gdzie książka miała swoją premierę przed 18 laty sumptem wydawnictwa Drzewo Babel.

To nie pierwszy rekord, jakim może pochwalić się Coelho. Książka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej tłumaczone dzieło żyjącego pisarza (71 języków), co umożliwiło autorowi pobicie kolejnego rekordu, chodzi mianowicie o największą ilość tłumaczeń pojedynczego tytułu podpisana przez autora podczas jednej imprezy.

Źródło: Booklips.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × = 24

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony