Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Muzyka Jamesa Hornera w Warszawie

Muzyka Jamesa Hornera w Warszawie

(fot. last.fm)8 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się multimedialny koncert muzyki filmowej, poświęcony twórczości Jamesa Hornera. Kompozytor jest autorem ścieżek dźwiękowych do ponad stu filmów, w tym dwóch najbardziej dochodowych w historii kina: „Avatara” i „Titanica”.

Koncert odbędzie się dwukrotnie, o godz. 16.30 i 19.30. Wystąpią Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora. Wśród tematów i suit, jakie wykonają, znajdą się kompozycje Jamesa Hornera do filmów: „Avatar”, „Titanic”, „Waleczne Serce”, „Apollo 13”, „Chwała” oraz „Obcy decydujące starcie”.

W programie koncertu zabrzmi także muzyka Johna Williamsa z filmu „Szeregowiec Ryan”, „Tańczący z wilkami” Johna Barry’ego oraz „Dzień Niepodległości” Davida Arnolda.

Muzykę wykonywaną na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów i slajdów na ekranie kinowym.

Bilety są dostępne w cenie:  89, 69, 49 zł. Wstęp bezpłatny dla dzieci do lat czterech (siedzących na kolanach rodziców).

PROGRAM KONCERTU – 8.06.2013:

Jerry Goldsmith – Fanfara Universal
James Horner – Avatar
James Horner – Wichry Namiętności
James Horner – Titanic
James Horner – Glory (Chwała)
John Williams – Szeregowiec Ryan
John Barry – Tańczący z Wilkami
James Horner – Braveheart (Waleczne Serce)
James Horner – Apollo 13
James Horner – Aliens (Obcy)
David Arnold – Independence Day (Dzień Niepodległości)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 63

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony